AFRIČKI KUP NACIJA: Alžir među osam, Madagaskar piše istoriju!

Trenutak kasnije, ispisana je fudbalska istorija Madagaskara (FOTO: YouTube printscreen)

Madagaskar je za sada reprezentacija koja je obeležila Afrički kup nacija, prvo plasmanom na takmičenje, a sad je i blizu osmine finala.

Fudbaleri s ostvrceta u Indijskom okeanu, koje je poznatije u svetu po popularnom crtanom filmu nego po fudbalu, ostvarili su istorijski rezultat.

S 1:0, Madagaskar je savladao Burundi u B grupi Afričkog kupa nacija i na korak je od toga da se pridruži Nigeriji u eliminacionoj rundi!

Strelac gola odluke bio je Marko Ilaimaharitra (ne pokušavajte da pročitate ponovo, prim. aut) u 76. minutu.

Vezni igrač belgijskog Šarlroa sjajno je izveo slobodan udarac i snažnim šutem zatresao mrežu Burundija.

Ovo nije obična pobeda, već prva u istoriji ostrvljana na AKN, u 72 godine dugom postojanju njihovog Saveza!

U poslednjem kolu Madagaskar se sataje s Nigerijom, koja je već obezbedila osminu finala, a dovoljan im je bod za drugi krug.

TABELA: Nigerija 6, Madagaskar 4, Gvineja 1, Burundi bez bodova

Alžir je u grupi C, takođe minimalnim rezultatom savladao Senegal i plasirao se u narednu rundu.

Jusef Belaili dao je gol za pobedu u 49. minutu.

Ista grupa donela je i preokret Kenije protiv Tanzanije, u fantastičnoj utakmici koja je završena 3:2.

Povela je Tanzanija golom Sajmona Msuve u šestom minutu, a u 39. Mihael Olunga poravnao je rezultat.

Samo minut kasnije usledio je fantastičan pogodak „makazicama“ Mbvane Samate, za prednost svog tima pred pauzu.

U drugom poluvremenu usledio je pomenuti preokret Kenije.

Golovima Johanea Omola u 62. i Olunge u 80. minutu ostvarila prvu pobedu na ovogodišnjem AKN.

Na tabeli vodi Alžir s maksimalnih šest bodova, slede Senegal i Kenija sa po tri, dok je Tanzanija bez bodova.

Senegal i Kenija će u međusobnom susretu poslednjeg kola rešiti pitanje ko će uz Alžir u osminu finala.