ARGENTINA TREĆA: Mesi tek drugi put dobio crveni karton

Argenitna je osvojila treće mesto na Kopa Amerika pobedom nad Čileom od 2:1 (Photo: Alexandre Schneider/Getty Images)

Fudbalska reprezentacija Argentine osvojila je treće mesto na Kopa Amerika, pošto je u meču za bronzu pobedila Čile sa 2:1.

Osim trijumfa „gaučosa“ meč je obeležio i crveni karton koji je zaradio kapiten Lionel Mesi nakon jednog duela sa Garijem Medelom.

Trenutak kada Medel nasrće na Mesija (Photo: Alexandre Schneider/Getty Images)

Put u svlačionicu sudija De Vivar iz Paragvaja u 37. minutu je pokazao i Medelu, tako da su i jedni i drugi do kraja utakmice igrali sa desetoricom fudbalera.

Snimak pokazuje da je zvezda Barselone prestrogo isključena, jer se vidi da je igrač Čilea nasrtao na njega.

Tako je Leo još jednom neslavno završio svoj nastup za nacionalni tim. Inače, ovo je Mesiju tek drugo isključenje u karijeri.

Mesi je dobio tek drugi crveni karton u karijeri (Photo: Alexandre Schneider/Getty Images)

Argentina je već nakon 22 minuta igre imala dva gola prednosti. Mrežu Čilea su pogodili Kun Aguero i Paolo Dibala, nakon asistencija Lea Mesija i Đovanija Lo Selsa.

Nije se Čile predavao, pa je pola sata pre kraja meča stigao do pogotka. Precizan sa bele tačke je bio Arturo Vidal.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa su „gaučosi“ nakon ovog takmičenja mogli da se zadovolje samo brozanim odličjem.

Podsetimo, u finalu koje se igra u nedelju od 22 sata se sastaju domaćin Brazil i Peru.