ARGENTINA ZAKAZALA SUPERKLASIKO: „Gaučosi“ srušili Venecuelu

Argentina se plasirala u polufinale Kopa Amerike i zakazala duel sa Brazilom (Photo: Lucas Uebel/Getty Images)

Argentina se plasrila u polufinale Kopa Amerike, nakon što je trijumfovala protiv Venecuele sa 2:0 u četvrtfinalu.

„Gaučosi“ su opradvali ulogu favorita i zakazali „Superklasiko“ sa domaćinom takmičenja selekcijom Brazila.

Nije dugo trebalo izabranicima Lionela Skalonija da postignu prvi gol. Igrao se 10. minut kada je Lautaro Martinez iskoristio asistenciju Kuna Aguera i upisao se u strelce, za veliko oduševljenje argentisnkih navijača.

Nastavili su „gaučosi“ sa napadima kako bi što pre postigli novi pogodak i tako obezbedili plasman u narednu fazu. On je došao tek u 74. minutu.

Šutirao je Aguero sa nekih 16 metara, golman Venecuele Vilker Farinez nije najbolje reagovao, pa je na odbijenu loptu natrčao fudbaler Betisa Đovani Lo Selso i postavio konačan rezultat.

Polufinale Kopa Amerike izborila je i selekcija Čilea koja je pobedila Kolumbiju posle boljeg izvođenja penala.

Nije bilo golova tokom 120 minuta fudbala, pa su jedanaesterci odlučili pobednika.

Radost fudbalera Čile nakon plasmana u polufnale Kopa Amerike (Photo: Buda Mendes/Getty Images)

Tragičar je bio Vilijam Tesiljo koji je promašio penal u petoj seriji, dok su ostali igrači oba tima bili precizni.

Podsetimo, duel Argenitne i Brazila zakazan je za 3. jul. Čile će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Urugvaj – Peru.