Bez iznenađenja u Pioniru: Zvezda rutinski sa Krkom, Tomić delio minutažu

0

Košarkaši Crvene zvezde iskoristili su utakmicu protiv Krke u okviru trećeg kola ABA lige kako bi „skupili redove“ posle nesigurnog izdanja u Monaku, dok su mlađi igrači dobili bolju priliku da se nametnu treneru Milanu Tomiću. Pobeda nad novim članom regionalnog takmičenja ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje – 80:66.

Tim Simona Petrova mogao je da parira aktuelnog srpskom šampionu samo u uvodna četiri minuta susreta u dvorani „Aleksandar Nikolić“, ali nakon što je Zvezda napravila seriju od 8-0, slovenački predstavnik više nije imao šta da traži u duelu sa daleko kvalitetnijom ekipom.

Na dva minuta do isteka prvog poluvremena na semaforu je stajalo 18 poena razlike u korist crveno-belih, a kako je Tomić znao da Krka neće biti veliki zalogaj za njegov sastav, pružio je šansu mlađim igračima već od prve četvrtine.

Serija koja je oblikovala karijeru Lebrona Džejmsa: Dirkenštajn, „Skeri Teri“ i „otrovni“ poeni Stojakovića

Nijedan igrač u Zvezdi nije proveo manje od 11 minuta na parketu, baš kao što se nijedan nije posebno istakao s obzirom da je Bili Beron, kao najefikasniji u dresu domaćeg tima, upisao 13 poena, a u listu strelaca upisali su se svi igrači.

Najefikasniji igrač na meču bio je Paolo Marineli koji je upisao 15 poena, uz sedam asistencija.

Klub iz Novog Mesta pokušao je da zaigra nešto agresivnije na startu treće četvrtine kada su uspeli da smanje zaostatak na 10 poena. Međutim, usledio je pravi odgovor Zvezde koja, uprkos tome što je ubacila tek četiri trojke od 17 pokušaja, nije dozvolila iznenađujući preokret.

Budućnost se vratila u Evroligu – Šta smo naučili u Podgorici?

Zanimljivo je da Zvezda statistički nije izgledala toliko dominantno koliko to rezultat pokazuje, izuzev procenata šuta za dva poena. Pogodili su tri trojke manje (4-7), bili su lošiji sa linije slobodnih bacanja, a imali su tek tri skoka (32-29) i dve asistencije više (18-16).

Zvezdu sada očekuju još dve utakmice na domaćem terenu. Najpre će u utorak od 19 časova u okviru treće runde Evrokupa ugostiti Andoru, a potom Igokeu u ABA šampionatu četiri dana kasnije, dok će prvi naredni gostujući meč odigrati u Italiji protiv Breše.