Boban Marjanović plej-of rekordom odveo Filadelfiju do izjednačenja u seriji

Boban Marjanović biće jedna od glavnih uzdanica naše reprezentacije na Mundobasketu u Kini (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Bruklin nije imao snage da ponovi iznenađenje, a Boban Marjanović je odličnom partijom doprineo da Filadelfija dođe do ubedljive pobede i poništo vođstvo protivnika.

Srpski košarkaš je još jednom pokazao da mu Bret Braun daje dosta prostora za igru zato što u kratkom vremenskom periodu može da dosta da učini, pogotovo u polju napada. Naravno, ne treba izostaviti činjenicu da prvi centar Filadelfije Džoel Embid ima određene probleme sa povredom, ali je Marjanović u velikoj meri opravdavao svoje minute i ranije. Svi se slažu da u ovakvoj postavci igre za njega ima mesta na terenu. Neki put će to biti više, kao u susretima sa Bruklinom koji nemaju izrazitog centra, a neki put manje, što uglavnom zavisi od toga na koji način napada protivnički tim.

Marjanović je postavio lični rekord u plej-ofu

Boban Marjanović je Bruklinu u drugom meču ubacio šesnaest poena za osamnaest minuta provedenih na parketu. To mu je za sada najviše u NBA plej-ofu, a od četrnaest šuteva osam su bili uspešni. Ovoga puta nije šutirao za tri poena, a uhvatio je i osam lopti i imao po jednu asistenciju i blokadu. Najveći deo učinka je ostvario u prvom delu igre kada je dao četrnaest koševa.

NBA plej-of: Jokić debituje, Marjanović menja Embida u prvoj utakmici

Filadelfija je pobedila visokom razlikom od 22 poena (145:123) i izjednačila u seriji koja se sada seli na teren Bruklina, koji je preoteo prednost od Siksersa. Embid je bio najefikasniji sa 23 poena, a Ben Simons je ostvario tripl dabl sa osamnaest koševa, dvanaest asistencija i deset skokova. U redovima gostiju Dinvidi je ubacio 19, a Dianđelo Rasel šesnaest poena.

Boban Marjanović će u nastavku serije će imati prilike da se naigra košarke, jer je očigledno da Bruklin nema načina da se odbrani od njegovog prisustva u svom reketu. Drugi razlog je neizvesna situacija sa stanjem povrede najboljeg košarkaša Filadelfije, o kojoj je i Bret Braun izjasnio da se ne zna tačno velilina problema, te da će biti obazriv sa Embidovom minutažom.