BOGDANOVA STOTKA Đorđeviću se nešto posebno nije svidelo

Košgeter i naslednik na terenu sa selektorom: Bogdan Bogdanović i Aleksandar Đorđević (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Selektor Aleksandar Đorđević zahvalan je na prijemu u Kini gde je Bogdan Bogdanović upisao 100. meč za Srbiju, na poslednjem turniru pred SP.

Košarkaši Srbije pobedili su Italiju (71:65) u Šenjangu, drugi put u sklopu priprema za Mundobasket.

Inače, ovaj meč bio je 100. za Bogdana Bogdanovića u nacionalnom timu.

Na izuzetno jakom turniru „orlovi“ će još igrati sa Novim Zelandom i Francuskom, sa kojom će imati generalnu probu pred SP.

DA LI I VI VERUJETE DA KOŠARKAŠI SRBIJE
OSVAJAJU SVETSKO ZLATO?

Posle dana početne aklimatizacije, imali smo tridesetak minuta dobre košarke, imali smo jedan period od šest-sedam minuta bez reakcije u četvrtoj četvrtini.

Dopustili da se reprezentacija Italije vrati u igru. Celo drugo poluvreme nismo imali unutrašnju igru, to mora da nam bude snaga, ono na čemu smo insistirali i na čemu smo radili.

Otvorili smo prvo poluvreme baš unutrašnjom igrom, iz koje su išli pasovi nazad, dobre kreacije i dobar protok lopte – rekao je Đorđević.

Selektor je imao reči hvale za gostoprimstvo koje ekspedicija Srbije oseća u Šenjangu. Što se tiče duela sa „azurima“, drugim delom nije bio baš zadovoljan.

KOCKA ORLOVA Gudurić ukrao pobedu „azurima“ – Jović ih dokrajčio!

U drugom poluvremenu smo igrali pogrešno. Na kraju dobra pobeda, uvek je bolje kad se dobije utakmica. Međutim, idemo dalje, još nas čeka puno toga.

Pre svega da dođemo fizički do jedne određene forme, jer su svi igrači noćas jako slabo i jako loše spavali. Možda se i to osetilo u ovoj utakmici, što je sasvim normalno.

Zato smo i došli ovako rano u Kinu i polako idemo korak po korak ka nekoj formi – jasan je Đorđević.

BOGDAN, JOKIĆ, BJELICA – KO ĆE BITI NAJBOLJI STRELAC SRBIJE NA MUNDOBASKETU?

Nacionalni tim u nedelju, u istom terminu od 13.30 po našem vremenu, očekuje utakmica protiv Novog Zelanda.

Jedna izuzetno atipična, ratnička reprezentacija, sa izraženim osećajem pripadnosti zemlji kada obuku taj dres. Imamo veliki respekt.

Znamo šta su nam uradili 2014. godine, bilo je jako teško da se igra protiv njih i čak su nas u Beogradu u poslednjoj pripremnoj utakmici pobedili u „Pioniru“. Prema tome, ulazimo u takvu utakmicu ozbiljno, pripremljeni maksimalno, sa željom da dižemo formu – naglasio je Đorđević.

Najiskusniji Marko Simonović smatra da je utakmica sa Italijom bila prava provera pred Mundobasket.

Prikazali smo dva različita poluvremena. U prvom smo igrali vrlo dobro, u drugom nismo nastavili tako.

Imamo dovoljno vremena da analiziramo i ispravimo greške, jer imamo još dve pripremne utakmice do početka Svetskog prvenstva – istakao je Simonović.

ZEMLJA KOŠARKE Pesma kakvu je Srbija čekala

OBAVEZNO POGLEDAJTE Rivali Srbije na SP u grupi D | Svetsko prvenstvo u košarci 2019