Cedevita „ispituje“ Tomićevu Zvezdu: Ko će u finale ABA Superkupa?

Crvena zvezda je zabeležila ubedljivu pobedu nad Petrol Olimpijom u četvrtfinalu Superkupa ABA lige, ali pravi adekvatan za ekipu Milana Tomića, koji nije bio previše impresioniran izdanjem svojih igrača u prvom meču u sezoni, biće okršaj sa skupocenim timom Cedevite u polufinalu (subota, 20.30).

Uprkos tome što su crveno-beli srušili Olimpiju uz čak 26 poena razlike, a u drugom poluvremenu primili svega 18, razlog Tomićevog nezadovoljstva „leži“ u činjenici da je na semaforu nakon prvih 10 minuta stajalo 28 poena pored imena slovenačkog kluba.

Rutinski sa Argentinom: Srbija upisala šestu uzastopnu pobedu na SP!

Zvezda je u poslednje dve četvrtine odigrala skoro perfektno u defanzivi i na osnovu toga mnogo bolje koristila prilike u tranziciji i veći kvalitet u reketu. Razigrali su se Bili Beron i Dušan Ristić, dok je Tomić mogao da raspodeli minutažu i pruži šansu svim igračima u timu.

Nijedan košarkaš u pobedničkom sastavu nije igrao manje od devet minuta, a samo Branko Lazić i BorišaSimanić nisu uspeli da se upišu u listu strelaca. Tim Zorana Martića nije mogao fizički da parira aktuelnom srpskom šampionu, pogotovo nakon što je parket zbog povrede morao da napusti centar Mirza Begić.

Koliko je Tomić bio zabrinut defanzivnim pristupom svoje ekipe u prvom kvartalu dovoljno pokazuje i to što je na konferenciji za medije posle susreta rekao da njegovi igrači „neće praviti skauting za Cedevitu“, jer će gledati prvih 10 minuta meča protiv Olimpije.

Mitrović nastavlja da rešeta, Jokanovića i dalje muči odbrana

Na drugoj strani, Cedevita je na putu do polufinala srušila Zadar (85:77), ali trenera Sita Alonsa ne može da raduje podatak da je njegov tim u trećoj četvrtini primio 30 poena, kao ni to što je protivnička ekipa izvela čak 32 slobodna bacanja.

Izvršili su ogroman pritisak na Zadrane u poslednjoj četvrtini, pa sastav Aleša Pipana jednostavno nije mogao da pronađe način da prenese loptu na protivničku polovinu. Džejms Bel je bio najefikasniji sa 23, dok su Andrija Stipanović i Brazilac Augusto Lima dodali po 14 poena.

Cedevita je na krilima individualnog kvaliteta i dobre odbrane u završnici ostvarila pobedu, ali očigledno je da će im biti potrebno vreme kako bi maksimalno iskoristili ogroman potencijal i materijalizovali velika ulaganja.