Degenek: Priznali bacanje za penal, smejali nam se – idemo da ih zgazimo!

Štoper Zvezde Miloš Degenek želi da srpski inat proradi u revanšu u Danskoj (FOTO: Starsport)

Prilično emotivno, uz dozu gorčine i smirenosti, Miloš Degenek je sumirao viđeno na utakmici Crvena zvezda – Kopenhagen.

Imali su crveno-beli sve! Sjajnu igru, najbolju ove sezone, nadmoć, disciplinu, rezultat i prednost pred revanš. „Ljudi u crnom“, u utorak uveče u roze opremi, rešili su da kroje sudbinu dvomeča 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Portugalski sudija Lopez Martins svirao je penal za Kopenhagen u 84. minutu i mirne duše minut-dva kasnije mogao isto da uradi na drugoj strani. Duel Jovančića i Pepa je video kao najstrožu kaznu, ne i uklizavanje Benu u petercu prilikom gol-šanse.

Provejavali su dvostruki aršini arbitra na Marakani, za šta Degenek i drugovi nisu imali rešenje. Ni ne treba, njihovo je da igraju, a to su učinili baš evropski.

TERZIĆ: Ovako se igraju evropske utakmice, nema kukanja na sudije

Mislim da smo bili mnogo bolji. U prvom poluvremenu se videlo da smo dominantnija ekipa, dok smo u drugom malo spustili loptu.

Oni su krenuli agresivno da napadaju, ali smo u suštini odigrali dobru utakmicu. Ponosan sam na saigrače i oduševljen sam publikom i punim stadionom. Očekujem da će nas naši navijači podržati i u Danskoj.

Daćemo sve od sebe i izginućemo na terenu, ako treba i Hitna pomoć da nas iznosi sa terena, samo da prođemo dalje i ostvarimo naše snove i ciljeve – rekao je Degenek.

KOPENHAGEN – CRVENA ZVEZDA
KO ĆE U PLEJ-OF ZA LIGU ŠAMPIONA?

Osvrnuo se i na više nego sporan trenutak iz 84. minuta i otkrio neverovatno priznanje

Što se penala tiče, ne mogu ništa da kažem, nisam video situaciju, neki kažu da jeste, drugi da nije.

Iskreno, njihov levi bek (Bengtson prim.aut) mi je rekao da se njihov igrač (Nelson prim.aut) sam bacio kada je dosuđen jedanaesterac.

Prošle godine smo imali sličnu situaciju sa Spartakom, igrali smo na Marakani 1:1, pa smo u revanšu prošli dalje – naglašava Degenek.

Povratnik na Marakanu kratko je analizirao i samu utakmicu završenu bez pobednika.

Jedini šut u gol su imali, iz penala, jedan jedini. Možda dva preko gola. Jasno je da smo bili bolji, ali idemo dalje. Prvo prvenstvo u petak i onda treba da se fokusiramo na revanš, i da prođemo – podvlači Degenek.

Zvezdinom štoperu je posebno zasmetalo ponašanje protivnika po završetku meča, pa je poslao moćnu poruku.

Ne bih mnogo komentarisao sudiju i odluke, neke stvari su očigledne. Znamo mi kako to funkcioniše.

Krivo mi je samo što su nam se njihovi igrači smejali posle utakmice dok su izlazili sa terena i slavili, i to mnogo boli.

Zato bih voleo da naš inat proradi, da ih zgazimo u Kopenhagenu i da se mi poslednji smejemo – zaključio je Degenek.

Revanš je narednog utorka, 13. avgusta, u Kopenhagenu. Pobednik ide u plej-of za Ligu šampiona, a poraženi u plej-of za Ligu Evrope na boljeg iz duela Riga – Helsinki.

MILOJEVIĆ: Srbi smo i izdržaćemo sve, ali ponekad smo nonšalantni

OBAVEZNO POGLEDAJTE Bjelica: Amerikance 2002. sam prespavao… Drugi smo na kladionici? Može neki tiket da se odigra