Crvena zvezda na korak do titule i Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost sa 107:69 u drugoj utamici finala plej-ofa ABA lige cime su poveli sa 2:0 u pobedama.
Nekoliko desetina minuta pred početak meča, tim Milana Tomića dobio je specijalnu podršku, jer su u halu “ Akeksandar Nikolic“ ušli fudbaleri sa „Marakane“ kako bi bili pokazali privrzenost divovima iz svoje crveno-bele porodice.
Utakmica je pocela vodjstvom Zvezde sa 7: 0, ali su Podgoricani brzo preokrenuli situaciju . Prva  cetvrtina donela je prednost za crveno-bele , a poluvreme i razliku koja je donela sigurnost Tomicevim pulenima i rezultat 54:38. Trener Buducnosti Jasmin Repesa nije mogao da obuzda nervozu i pokusavao je da taktizira sa svojim momcima, medjutim prednost za Beogradjane bila je sve veca. Kad je svirao kraj na semaforu je pisao rezultat 107: 69.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Perperoglu sa 17 poena, a Rivers je ubacio jedan kos manje. Na drugoj strani istakao se Gordić sa 11 poena.
U sredu Crvena Zvezda ce gostivati u Podgorici gde ce Buducnost pokusati da pokaze dominaciju na domacem terenu.