Crveno-beli ponovo poraženi: Zvezda je u krizi!

0

Treći uzastopni poraz u Evrokupu dogodio se večeras na gostovanju Andori. Crvena zvezda je otišla na poluvreme sa prednošću ali je domaćin lako okrenuo tok susreta. Posao oko prolaska u drugu fazu nije rešen jer beogradski klub ima skor 4-4.

Crvena zvezda otputovala je u Andoru ne bi li pobedom završila posao u grupnoj fazi Evrokupa. To se na kraju nije desilo a crveno-beli nisu uspeli ni da odbrane prednost iz Beograda. Na kraju ubedljivih 91:80 za domaćina!

Krenulo se u furioznom ritmu i odmah na početku je ličilo na meč sa velikim brojem poena. Regland je doro otvorio meč sa osam od prvih 11 poena crveno-belih, ali Zvezda nije imala prednost. Prvi faul na meču videli smo posle skoro pet minuta igre!

Najveći problem u tim trenucima za Zvezdu bio je defanzivni skok. On uopšte nije postojao a Andora je svaki drugi napad znala da iskoristi. To je domaćem timu i donelo prednost na kraju prvh deset minuta igre.

Drugi deo pripao je crveno-belima. Sudijski kriterijum je i dalje bio veoma čudan, sa mnogo grešaka na obe strane a jedna od takvih je bila i tehnička Steviću. Grešilo se i na štetu srpskog tima, ali je meč preokrenut. Albisi je do odmora ubacio 15 poena ali je Perperoglu u poslednjoj sekundi pogodio trojku za prednost.

I to je Zvezda potpuno stala. Sa 27 poena iz druge četvrtine otišle se na 15 ubačenih poena u trećoj četvrtini. Andora je uspela da se oporavi od šoka iz finiša prvog poluvremena i da se u potpunosti vrati u meč. Sve što je Zvezda radila pogrešno, kažnjeno je!

Regland je brzo napravio četvrtu ličnu grešku, što je dodatno otežalo napade Tomićeve ekipe. Razlika je tokom četvrtog perioda postala prevelika i vremena za povratak nije bilo. Crveno-beli su pružili još jedno malokrvno izdanje u Evropi.

Ovo je treći uzastopni poraz koji Zvezda beleži u Evrokupu. Sada je na učinku od 4 pobede i 4 poraza. U narednoj rundi će u Beogradu dočekati Brešu, najslabiji tim u ligi. Biće to prilika da se prekine niz od tri evropska poraza dvocifrenom razlikom!