Čudesna noć na Bombonjeri: Boka i River sve „ispočetka“ na Monumentalu!

0
(Photo by Adrian Farias/Getty Images)

Četiri gola, po jedan u prvom poluvremenu na obe strane u roku od 160 sekundi, visok ritam tokom svih devedeset minuta, neverovatan promašaj u 90. minutu i remi (2:2) pred istorijski revanš na Monumentalu – fudbaleri Boke Juniors i River Plate odigrali su spektakularan meč na veličanstvenoj Bombonjeri u prvom meču finala Kopa Libertadores.

U prvih pola sata duela u Buenos Ajresu delovalo je kao da je samo pitanje trenutka kada će River Plata stići do vođstva. Potpuno su preuzeli inicijativu i preko Gonzala Martinesa i Rafaela Borea stvorili nekoliko odličnih prilika, ali mirnu mrežu Boke sačuvao je fantastični golman Agustin Rosi koji je u tom periodu zabeležio tri maestralne intervencije.

Navijači Boke pomislili su da ne može biti gore kada je napadač Kristijan Pavon morao da napusti igru već u 26. minutu zbog povrede zadnje lože, pa je umesto njega je ušao Dario Benedeto.

Uprkos konkretnijoj i kvalitetnijoj igri gostiju, Boka Juniors prva dolazi do vođstva kada je u 34. minutu za potpuno ludilo na stadionu pogodio Ramon Abila, ali šok je usledio samo dva minuta kasnije pošto je Lukas Prato pobegao protivničkoj odbrani i preciznim šutem savladao golmana Rosija za 1:1.

(Photo by Marcelo Endelli/Getty Images)

Mogla je River Plata do drugog pogotka samo četiri minuta kasnije, ali Rosi je ponovo vrhunski intervenisao kada je Martines uputio snažan šut iz voleja.

Platili je ekipa Marsela Galjarda zbog tog promašaja u nadoknadi prvog poluvremena, a heroj Boke u tom trenutku postao je rezervista Benedeto kada je glavom savladao Armanija i po ko zna koji put svoje navijače na Bombonjeri doveo do ekstaze.

River je i početkom drugog dela utakmice bio bolji, ali Boka se odlično branila i nije dozvoljavala stopostotne šanse. Međutim, razočaranje na tribinama stiglo je u 60. minutu. Gonsalo Martines je poslao loptu u šesnaesterac, a štoper Boke Karlos Iskierdos poslao ju je u svoju mrežu za 2:2.

Trener Boke Giljermo Skeloto pokušao je da probudi svoju ekipu kada je u 73. minutu na teren umesto Sebastijana Vilje poslao legendarnog Karlosa Tevesa koji je već u 79. uputio sjajan šut ka golu Rivera, ali malo iznad prečke.

Međutim, mogla je Boka do najslađeg mogućeg trijumfa, u 90. minutu, a mogao je i Benedeto do statusa „božanstva“ u Buenos Ajresu kada je ostao potpuno sam ispred gola Rivera i nakon pasa Karlitosa sa leve strane šutirao pravo u golmana Armanija.

U finalu Kopa Libertadores ne važi pravilo gola u gostima, pa će se na Monumentalu igrati „od nule“, a revanš je na programu 24. novembra.