Danci pojurili pa stali – Kenguri imaju čemu da se nadaju!

0
Danska Australija
SAMARA, RUSSIA - JUNE 21: Mile Jedinak of Australia celebrates after scoring his team's first goal during the 2018 FIFA World Cup Russia group C match between Denmark and Australia at Samara Arena on June 21, 2018 in Samara, Russia. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Danska nije uspela da savlada Australiju i praktično obezbedi sebi plasman među 16 najboljih, pa će u grupi C biti zanimljivo i u poslednjem, odlučujućem kolu.

Australija je uspela da odoli i stigne do važnog remija (1:1) i to nakon što su posle samo šest minuta bili u naizgled bezizlaznoj situaciji. Odlično je Danska otvorila meč i počela furiozno. I već u sedmom minutu im se to isplatilo kada je prelepim pogotkom Kristijan Eriksen doveo svoj tim u vođstvo.

ŠTA MORA DA URADI SRBIJA?

Skandinavci su u tom trenutku imali sve u svojim rukama. Prednost u džepu i put u osminu finala praktično na vidiku, dok su Kenguri bili na pragu pakovanja kofera. Ipak, Danska svoju početnu terensku prednost i brojne šanse ne uspeva da iskoristi i potom počinje povratak Australije u ovaj meč.

Već krajem prvog poluvremena, Australijanci uspevaju da iskoriste pad koncentracije protivnika i stignu do novog penala. Metju Leki je igrao glavom posle kornera, a lopta pogađa u ruku jednog igrača Danske. Sudija pokazuje na belu tačku, a i ovaj put je, kao i protiv Francuske, precizan bio Mile Jedinak. Bio je to njegov drugi gol na turniru kojim izjednačuje rezultat.

SAMARA, RUSSIA – JUNE 21: Mile Jedinak of Australia scores past Kasper Schmeichel of Denmark his team’s first goal from the penalty spot during the 2018 FIFA World Cup Russia group C match between Denmark and Australia at Samara Arena on June 21, 2018 in Samara, Russia. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

U nastavku meča je Australija nastavila u sličnom ritmu. Imali su nekoliko opasnih udaraca sa distance sredinom drugog dela igre, dok je Metju Leki jednom čak pokušao iz polu-voleja. Ipak, Kasper Šmajhel je bio siguran i ovog puta, a Danci su u drugom poluvremenu očigledno bili lošiji nego u prvom delu.

Njihova energija je bila na vrlo visokom nivou u prvih 45 minuta, a i način na koji su stvarali prilike bio je lepršav. Međutim, u nastavku je im toga ozbiljno nedostajalo pa se Australija okuražila da stigne do svog prvog boda u Rusiji.

MOGU LI ORLOVI DO OSMINE FINALA VEĆ PROTIV ŠVAJCARSKE?

Sada se situacija u grupi C ozbiljno komplikuje. Danska ima četiri boda i meč sa Francuskom, dok Australija pred meč sa Peruom ima jedan. Ipak, u slučaju da Francuska savlada Dance u poslednjem kolu i Australija bude bolja od Perua, Kenguri će gotovo sigurno biti na drugom mestu.

Naravno, prethodno čekamo i okršaj Francuza i Perua.