LUDNICA I ŠOK De Rosi strelac na debiju, Boka ispala

0
Gol i eliminacija na debiju: De Rosi konačno u dresu Boke (FOTO: Marcelo Endelli/Getty Images)

Danijele de Rosi bio je u centru pažnje na debiju za Boku juniors koja je na penale ispala iz argentinskog Kupa od drugoligaša Almagra.

Celu karijeru proveo je u Romi, hteo je i da završi karijeru, ali je rešio da ostvari još jedan san. Da obuče dres Boke!

Argentinska strast prema fudbalu poklapa se sa De Rosijevim pogledom i zato se otisnuo u Buenos Ajres.

U noći između utorka i srede De Rosi je debitovao za Boku, u svom stilu zatresao mrežu i ona šok – eliminacija!

Prekaljeni zadnji vezni se upisao u strelce u 28. minutu. Na centaršut iz kornera sa leve strane našao se na pravom mestu da sa ivice peterca glavom prosledi loptu u mrežu za 1:0.

JANG BOJS – CRVENA ZVEZDA, 20. AVGUST,
JOŠ DVA KORAKA DO LIGE ŠAMPIONA

Za ludnicu na čuvenoj „Bombonjeri“. De Rosi je ispraćen i ovacijama kada je zamenjen u 76. minutu, a Almagro je nedugo zatim došao do izjednačenja.

Drugoligaš je priredio senzaciju boljim izvođenjem jedanaesteraca i penalima sa 1:3 izbacio Boku iz šesnaestine finala Kupa Argentine.

U penal seriji pogodio je samo Tevez, Mek Alister, Urtado i Salvio nisu, a precizni na drugoj strani bili su Denis, Vilčez i Kosćija.

Svakako šokantan ishod za Boku i De Rosiju ne baš debi za pamćenje i pored gola.

TRI PENALA TADIĆA, EVROGOL MATIĆA Kluž srušio Seltik, Rusi Porto

MERIDIAN UŽIVO Tadija Dragićević: Raduljica će ‘pokidati’ na Svetskom! Jokić i Bogdan lideri