Dobrodošlica Iguainu: King i Bruks raskomadali Čelsi, tesna trka utroje za Ligu šampiona (VIDEO)

Čelsi David Luiz
(Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Nastavljaju se problemi za Čelsi. Gonzalo Iguain možda jeste stigao na Stamford Bridž, ali je Bornmut u sredu uveče šokirao navijače Plavaca, slavivši 4:0.

Ekipa Edija Haua je na svom Din Kortu potpuno razbila sastav Mauricija Sarija, te je borba za Ligu šampiona sada još zanimljivija. Sve je počelo poprilično kasno, tek na startu drugog poluvremena, kada je Džošua King na asistenciju Dejvida Bruksa zakucao u mrežu Kepe Arizabalage.

POSLUŠAJTE NOVI EVROGOL PODKAST – O MITROVIĆU, PREMIJER LIGI, BARSELONI I MNOGIM DRUGIM TEMAMA!

Nekih petnaestak minuta kasnije, ponovo su dvojica igrača bila u centru pažnje. Ovoga puta u obrnutom redosledu, jer je Norvežanin asistirao mladom Velšaninu, koji se potom poigrao sa Davidom Luizom i povisio na 2:0.

U 74. minutu se i Džunior Stanislas umešao u celu priču, kada je umesto da šutira sa desetak metara u situaciji jedan na jedan odlučio da prosledi loptu Kingu, a ovaj ima lak posao da pojača delirijum domaćih navijača. Na kraju je u nadoknadi vremena Čarli Danijels postavo konačan rezultat, a Čelsi je tako pa na peto mesto.

Razlog za to je bolja gol-razlika Arsenala. Tim Unaija Emerija se jeste malo mučio sa Kardifom, ali trijumfom 2:1 su sebi doneli poziciju broj četiri, koja na kraju sezone vodi u Ligu šampiona.

PREMIJER LIGA SE NASTAVLJA ZA VIKEND!

I baš tu stvari postaju vrlo zanimljive. Arsenal i Čelsi imaju po 47 bodova i gotovo su izjednačeni u borbi za četvrto mesto, a na šestoj poziciji je Mančester Junajted sa samo dva boda manje. Solskjerovi momci su u odličnoj formi od njegovog dolaska u klub, međutim, remi protiv Barnlija ih je bar na kratko ukočio.

Da je Mančester slavio i u tom susretu, sada bismo imali tri tima sa po 47 bodova i praktično identičnim šansama da sezonu završe na toliko željenom četvrtom mestu.

Upravo će dva londonska kluba biti na velikom testu u narednim nedeljama, jer će u naredna dva kola i jedni i drugi igrati protiv Mančester Siti. Junajted će imati mečeve protiv Lestera i Fulama, pa je moguće da i tada imamo potpuno zamršenu situaciju.

Ipak, Čelsi je taj koji je trenutno u najvećem problemu. Imaju dva uzastopna poraza uz gol-razliku 0:6, a Mauricio Sari je u svlačionici posle poraza od Bornmuta svoje igrače držao na sastanku punih 50 minuta.