Dok ste spavali: Raonić taj-brejk maratonac, Krunićeva ispala, Nišikori jedva preskočio Iva

0
Raonić
(Photo by Quinn Rooney/Getty Images)

Četvrti dan Australijan Opena obeležilo je nekoliko dugih mečeva u muškoj konkurenciji, dok je Srbija ostala bez jedine predstavnice u ženskoj.

I dok je Filip Krajinović uspeo da savlada Evgenija Donskoja i tako ostvari najbolji rezultat na gren slemovima u karijeri, na ostalim terenima je bilo pregršt zanimljivih mečeva.

Raonić i 4 taj-brejka!

Kakav meč su Miloš Raonić i Stan Vavrinka priredili navijačima! Odigrana su četiri seta, meč je trajao četiri sata i 11 minuta, a sve je rešeno u četiri taj-brejka. Na meču su viđena ukupno četiri brejka, po dva na obe strane i odigrana su maksimalna 52 gema u četiri seta.

Slavio je Miloš Raonić i to posle preokreta – 6:7, 7:6, 7:6, 7:6. Viđeno je čak 65 asova na meču, a rezultat je bio toliko ujednačen da je Kanađanin crnogorskog porekla osvojio ukupno dva poena više. Ali i dva seta više.

KO OSVAJA AUSTRALIJAN OPEN?

Vavrinka je imao 5:2 u četvrtom setu i mogućnost da se potpuni vrati u meč. Ipak, izgleda da Švajcarac i nekadašnji šampion u Melburnu i dalje nije u potpunosti spreman i u formi u kakvoj je neretko umeo da bude. Raonić će u narednoj rundi igrati protiv Francuza Pola Erbera.

Kraj za Krunićevu

Aleksandra Krunić
(Photo by Bradley Kanaris/Getty Images)

Aleksandra Krunić nije uspela da nastavi svoje takmičenje u ženskom singlu. Nju je sa rutinskih 6:3, 6:2 savladala Kineskinja Vang Cjan. Srpska teniserka nijednog trenutka nije delovala kao dovoljno dobar protivnik za nešto bolji rezultat.

Nije bila ni blizu da bar osvoji jedan set, a 21. teniserka sveta je opravdala ulogu favorita. Krunićeva sigurno neće biti zadovoljna što je baš tako olako savladana, ali jeste uspela da plasmanom u drugo kolo ostvari svoj najbolji rezultat u Melburnu.

Nišikori tek posle maratona

(Photo by Michael Dodge/Getty Images)

Kei Nišikori je imao ozbiljnih problema da stigne do trećeg kola, a napravio mu ih je veteran Ivo Karlović. Hrvatski teniser je i dalje pretnja i po igrače iz društva 10 najboljih tenisera, pa je ovaj meč otišao u pet setova – 6:3, 7:6, 5:7, 5:7, 7:6.

U meču koji je otvorio dan muškog singla, Nišikori je za samo 28 minuta osvojio prvi set i ništa nije ukazivalo na ovako naporan meč. Kada je Japanac uspeo da protiv ovakvog servera slavi i u taj-brejku drugog seta, delovalo je da sve ide u dobrom pravcu.

Međutim, Karlović je tada podigao nivo igre i počeo da pravi brejkove, pa je treći i četvrti set osvojio sa po 7:5. U poslednjem petom se otišlo u nedavno uvedeni super taj-brejk, a Nišikori je prvi stigao do 10 osvojenih poena.

Karlović će poslednjeg dana februara napuniti 40 godina, a i dalje je u mogućnosti da igra mečeve od skoro četiri sata trajanja. Nišikori u narednoj rundi igra protiv Portugalca Žoaa Souze, koji je Filipa Kolšrajbera izbacio posle takođe pet odigranih setova.