MILOŠEVIĆ: Ne plašimo se Turaka, očekujem mnogo od Asana

0
Savo Milošević veruje u bolju igru Partizana (FOTO: FK Partizan)

Trener Partizana Savo Milošević kompletnu krivicu za nerešen rezultat na utakmici s Napretkom u Linglong Superligi Srbije.

Susret u Kruševcu završen je nerešenim ishodom, 2:2.

Gostujući u jutarnjem programu RTS-a, Milošević je objasnio da nije napravio pravu selekciju prvog tima za meč s Kruševljanima, koje u gostima crno-beli nisu pobedili od 2015. godine.

– Krivica je moja i nisam uspeo da dovoljno morivisem igrače, a i sastav koji sam izveo, da bih poštedeo neke igrače za naredne utakmice nije bio na visini zadatka.

Visoka temperatura od 34 stepena tokom svih 90 minuta takođe je bila nepovoljna za utakmicu. Međutim, krivicu ne tražim u drugima i mislim da sam za rezultat krivac samo ja – rekao je trener Partizana, istakavši da ništa još nije izgubljeno.

– Dobro je da se desio sada ovaj kiks, pa imamo vremena da ispravimo stvari.

Na drugoj strani, odličan start u Ligi Evrope za Miloševića i pobeda nad Malatijom sa 3:1, veoma značajan kako za njega tako i za njegov tim.

Od svojih momaka očekuje još bolju i ofanzivniju igru u četvrtak.

– Bila je dobra utakmica protiv jedne od najboljih ekipa u Evropi, međutim, to je bilo samo prvo poluvreme. Dobro je da su igrači videli koliko možemo i da mogu još bolje.

Atmosfere se ne plaše, jer nigde nije uzavrelije nego na tribinama u Srbiji.

Oni znaju da nas zanima samo igra i ono što se dešava na terenu i da od njih očekujem brzu i ofanzivnu igru kakvu Evropa i zahteva. Mi nismo tim koji ima igrače za vrhunsku odbranu tako da je na nama da koncentrisani idemo u napad – jasan je Milošević.

Ponosan je što je brzi napadač Partizana Takuma Asano opravdao njegovo poverenje i brže nego što je očekivao.

Milošević i Asano na promociji Japanca (FOTO: FK Partizan)

Savo kaže da se potrudio maksimalno da maestralni Japanac što pre dostigne formu i bude prihvaćen.

– U Takuminu adaptaciju sam uložio dosta rada, što je moj zadatak, a pre toga sam se dobro potrudio da ga dovedem u Partizan. Mesec i po dana je to trajalo. Odličan je i brže je ušao u ritam nego što sam očekivao.

Samo 45 minuta igra i miljenik je navijača, zbog gola koji je postigao i lepe igre.

Od njega očekujem mnogo jer znam da može da podigne nivo cele ekipe, a sa njim kao strancem moram imati mnogo više strpljenja da prevaziđe jezičku barijeru – poručio je šef struke crno-belih.

„ŽELIM GOL U DERBIJU!“ Asano o Srbiji, Vengeru, Milanu Stankoviću…

Pojačanja u Partizanu ima i kad je trenerski kadar u pitanju, pa tako Milošević hvali i Alberta Nađa, od kog očekuje veliku pomoć.

– Albert je čovek s ogromnim iskustvom i pravi je vojnik Partizana. Obojica smo kadar Omladinske škole Partizana, tako da dobro razumemo stvari u Humskoj.

Partizan ima neverovatan rasadnik talenata i zaista je zapanjujuće koliko je mladih igrača iznedrila ta škola.

Očekujemo da još igrača izguramo u prvi tim, a onda i da ih prodamo. Ta škola je nas jedini sponzor za sada – iskren je Milošević.

Drugi susret Malatije i Partizana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope na programu je u četvrtak.

MERIDIAN SPORT FOKUS: Pogledajte kako smo pogodili pobednika Vimbldona!

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?