Englezi u 4: Čičarito setio na stare dane, Siti lako bez Aguera i neobjašnjivi Munije

Čičarito
(Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Subota u četiri popodne odmah asocira na engleski fudbal, a samim tim i na Premijer ligu. Tako je bilo i ovoga puta, a mi smo sa posebnom pažnjom ispratili svih pet mečeva najglamuroznije fudbalske lige.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – NAJAVLJIVALI SMO NEDELJNE DERBIJE PREMIJER LIGE!

I bilo je zaista zanimljivo. Nijedan meč nije završen bez golova, mada nismo ni videli nijednu goleadu.

Gvardiola rotirao, Siti opet slavio

(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Najviše pažnje okupirao je meč Mančester Sitija. Aktuelni šampion i lider prvenstva je na Etihadu ugostio Bornmut, a Pep Gvardiola se ponovo postarao da svi pričaju o njegovim odlukama. Španac je odlučio da u tim ne uvrsti ni Serhija Aguera ni Kajla Vokera, ali je njegov tim uprkos velikim rotacijama slavio protiv neugodnih Trešnjica.

SITI U UTORAK GOSTUJE VOTFORDU

Bernardo Silva je već u 16. minutu načeo goste, da bi Kalum Vilson pred odlazak na odmor iznenadio domaće navijače. Ipak, u nastavku se Siti postarao da ne bude nikakvih iznenađenja, a Rahim Sterling i Ilkaj Gundogan su bili strelci za novu sigurnu pobedu Građana.

Džejmi i Džejms za pobedu Lestera

U kakav samo tandem izrastaju Džejmi Vardi i Džejms Madison! Upravo su dvojica Engleza bili zaslužni za šesti trijumf Lisica, ovaj put protiv Votforda. Bilo je Lesteru dovoljno samo 23 minuta da postignu dva pogotka iz dva udarca u okvir gola Stršljenova da ovaj meč rutinski dobiju.

Vardi je sa penala doneo vođstvo, da bi mlađi od dvojice igrača postavio konačnih 2:0. Votford nijednom nije šutirao u gol Kaspera Šmajhela, pa će Klod Puel biti veoma zadovoljan ovakvim trijumfom.

Čičarito kao nekada

Identičan rezultat je dugo bio na snazi i u Njukaslu gde domaće Svrake nijednog trenutka nisu stigle ni da pomisle na pobedu. Havijer Ernandez Čičarito je imao svoj dan na Sent Džejms Parku i koliko god to bilo retko, kada je tako, onda je protivnik u problemima.

Meksički napadač je bio strelac oba pogotka, po jednom u oba poluvremena, a njegovi asistenti bili su Robert Snodgras i Marko Arnautović. Ipak, konačnih 3:0 postavio je Felipe Anderson u samom finišu susreta.

Njukasl tako ostaje na samo 12 bodova i 11 postignutih golova, dok je Vest Hem konačno uspeo da slavi bez primljenog gola.

Palas, konačno!

(Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Prva pobeda u ligi za Kristal Palas još od 15. septembra! Sada je na red došla i ova treća, posle puna dva i po meseca, a najveće zasluge za to idu Androsu Taunzendu. Krilo Palasa je uspeo da prvo asistira Džejmsu Mekarturu u uvodnom delu meča, da bi u 77. minutu i sam bio strelac za londonske Orlove.

MOŽE LI PALAS DA NASTAVI SERIJU?

Luka Milivojević je i ovoga puta odigrao ceo meč, a Palas je nastavio sa odličnim defanzivnim izdanjima. Ni ovoga puta nisu primili gol, kao ni prošlog vikenda protiv Mančester Junajteda, pa se sada na Selhurst Parku lakše diše.

Brajton zahvaljuje Munijeu

(Photo by Gareth Copley/Getty Images)

Ona izreka da se po jutru dan poznaje u Hadersfildu očigledno ne važi. Njihov meč protiv Brajtona jednostavno nije mogao da počne bolje. Zanka je bio taj koji je već u prvom minutu susreta savladao Metjua Rajana i sve je išlo kako se samo moglo poželeti.

Onda je na scenu stupio napadač Stiv Munije. U 32. minutu je dobio direktan crveni karton zbog teškog starta nad Ivom Bisumom, a to se itekako osetilo u igri Terijera.

Šejn Dafi uspeva da poravna na 1:1 u 49. minutu prvog poluvremena, pre nego što će preokret doneti Florin Andone. Bio je ovaj meč odlična prilika za Hadersfild da se konačno malo odalje od zone ispadanja, ali će za sada morati da ostanu na samo bod iznad opasne zone.