POSLE PUNE DECENIJE Arsenal ima start sezone za pohvalu

Najbolji start Arsenala u poslednjih 10 godina (Photo: Julian Finney/Getty Images)

Fudbaleri Arsenala pobedili su Barnli sa 2:1 na „Emirejtsu“ u 2. kolu Premijer lige, pa posle dve odigrane utakmice imaju maksimalan učinak.

Ovo je ekipi iz Londona najbolji start u prvenstvu posle deset godina. Cela decenija je trebala da prođe da bi „tobdžije“ vezale dva uzastopna trijumfa u prva dva kola Premijer lige.

Meč je počeo dobro po izabranike Unaja Emerija. Posle kornera najbolje se u gužvi na pet metara snašao Aleksandar Lakazet i udarcem u padu doveo Arsenal do prednosti.

Ipak, primljen pogodak kao da je trgao Barnli, pa su do poravnanja rezultata stigli u 43. minutu. Meknil je šutirao, lopta je pogodila jednog igrača domaćeg tima, da bi se potom odbila do Barnsa kome nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada Lena.

Bili su svesni fudbaleri domaćeg tima da moraju da napadnu ako žele da osvoje nova tri boda. Tako su i ušli u drugo poluvreme.

DERBI VIKENDA Totenhem hoće titulu, ali mora Siti da pita

Nagrada je stigla u 64. minutu. Obamejang je iskoristio dodavanje novajlije Sebaljosa i odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu rivala i ispostaviće se da je doneo pobedu svom timu.

Do kraja utakmice nije bilo promene ishoda, pa Arsenal ima šest bodova, dok je Barnli iz dve utakmice osvojio tri.