HALAND NASTAVIO SERIJU Dortmund se igrao sa Ajntrahtom

Erling Haland nastavio da rešeta mreže u Bundesligi (FOTO: Ralf Treese/DeFodi Images via Getty Images)

Fudbaleri Borusije Dortmund ubedljivo su savladali Ajntraht sa 4:0 na svom terenu u prvoj utakmici 22. kola Bundeslige.

Navijači domaćeg tima su po ko zna koji put bili na visini zadatka i oduševili sve koreografijom koja je bila fantastična. „Žuti zid“ je neponovljiv!

Ponovo je briljirao i potvrdio klasu sjajni napadač „milionera“ Erling Haland. Norvežanin je postigao novi gol, ukupno osmi u prvenstvu Nemačke.

Nisu se gosti iz Frankfurta ništa pitali na ovom susretu. Na odmor se otišlo sa 1:0 za domaćina. Strelac je bio Lukaš Pišček. No, Dortmund je u nastavku meča demonstrirao silu.

Domaćin je u razmaku od četiri minuta postigao dva pogotka. Za to su zaduženi bili dva mlada igrača, Džejdon Sančo i pomenuti Haland.

Tačku na pobedu izabranika Lusijana Favra je stavio Rafael Gereriro u 74. minutu. Interesantno deluje podatak da su prvi i četvrti gol za Dortmund postigli desni, odnosno levi bek, kojima to nije primarni zadatak.

Za Ajntraht je Mijat Gaćinović odigrao prvo poluvreme, dok je Filip Kostić na terenu bio celu utakmicu.

Posle ovog kola klub sa „Singal Iduna Parka“ zauzima drugo mesto na tabeli sa 42 boda, jednim manje od Bajerna, ali i mečom manje, dok je sastav iz Frankfurta deveti sa 28.