MENHENGLADBAH JE PRVI Augzburg uništen za 13 minuta

Menhengladbah je na prvom mestu Bundeslige (FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images)

Fudbaleri Borusije Menhegladbah preuzeli su čelnu poziciju Bundeslige, pošto su sa ubedljivih 5:1 pregazili Augzburg.

Mnogi timovi su propustili priliku da prestignu Bajern, ali ne i Menhengladbah koji je pokazao da se nalazi u velikoj formi i da je zasluženo na vrhu tabele.

Na ovoj utakmici je sve bilo rešeno posle 13 minuta igre. Već tada je na semaforu stajalo 3:0. Golove za domaći tim su postigli Zakarija i dva puta Herman.

Do odlaska na odmor još jednom su mrežu Koubeka zetresli igrači koje sa klupe predvodi Marko Roze. Plea je je bio strelac.

Očekivano je bilo da Menhengladbah stane na loptu u drugom poluvremenu. To se i desilo, ali su opet viđena dva pogotka.

Posle ovog trijumfa Menhengladbah se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 16 bodova, dva više od aktuelnog šampiona Bajerna.