DOBRA UVERTIRA ZA JANG BOJS Tomane za slavlje Zvezde u Subotici

Portugalac Tomane je doneo pobedu Zvezdi (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak sa 3:2 kao gosti u 5. kolu Linglong Superlige u jednom sjajnom meču.

Crveno-beli su tako ostali na maksimalnom učinku i u dobrom raspoloženju dočekuju utakmicu protiv Jang Bojsa u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Izmešao je dobrano karte Vladan Milojević na ovom susretu. Od starta su se prvi put u sezoni našli Tomane i Nikola Krstović.

Ipak, nije dobro počelo po šampiona Srbije. Već u 6. minutu domaćin je poveo nakon gola Lazara Tufegdžića, fudbalera koji je prošao omladinsku školu Zvezde.

Lazar Tufegdžić je postigao prvi gol za Spartak (FOTO: Starsport)

On je primio loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao kroz noge Milunoviću i savladao Milana Borjana. Pokušavali su crveno-beli što pre da dođu do izjednačenja.

Pormašio je izglednu priliku najpre Veljko Simić, a potom i Milan Rodić koji je loše šutirao iskosa sa leve strane.

Konačno je klub iz Ljutice Bogdana poravnao ishod. Igrao se 37. minut kada je ponovo efektan gol postigao Miloš Vulić. Primio je loptu na levoj strani, uneo je u sredinu i odličnim udarcem sa nekih 20 metara matirao Ostojića.

Miloš Vulić je postigao drugi gol na drugoj uzastopnoj utakmici za crveno-bele (FOTO: Starsport)

To je bio konačan rezultat prvog dela susreta. A drugo nije moglo da počne bolje za Zvezdu. Veljko Simić je iskoristio odlično dodavanje Tomanea i doneo preokret gostima.

Od tog momenta zaigrao je Spartak mnogo bolje. Dve dobre šansu su promašili Tekijaški i Tufegdžić. Nisu Subotičani gubili nadu, i uspeli su da izjednače u 80. minutu.

Još jedan odličan gol viđen je na stadionu u Subotici. Dunđerski je raspalio po lopti sa 25 metara. Zakačio je loptu Borjan, ali ipak je ona završila u mreži.

Kada su svi mislili da će meč biti završen bez pobednika, da tako ne bude pobrinuo se Tomane.

Tomane između dvojice igrača Spartaka (FOTO: Starsport)

Portugalac je odličnim trzajem glavom iskoristio dodavanje Gajića i postavio je konačnih 3:2. Pokazao je ovaj napadač da će biti pravo pojačanje za crveno-bele.

Podsetimo, Zvezda gostuje Jang Bojsu u Bernu u sredu od 21 sat.

Spartak – C. zvezda 2:3 (1:1)
Stadion: Gradski. Gledalaca: oko 10.000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac). Strelci: (Tufegdžić 6, Dunđerski 79 – Vulić 37, Simić 49, Tomane 85)

Spartak: Ostojić – Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević (od 83. Ivančević) – Jočić, Marčić – Mladenović, Tufegdžić, Denković – Šormaz.

C. zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Rodić (od 46. Žander) – Petrović (od 76. Ivanić), Vulić – Krstović (od 55. Vukanović), Simić, Jevtović – Tomane.