ZVEZDA BOLJA OD LIDERA Gol gospodina Garsije kakav se ne viđa

Radost igrača Zvezde posle gola Garsije (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu sa 2:1 kao gosti u jednom od derbija 7. kola Linglong Superlige.

Dobar i dinamičan meč viđen je u Novom Sadu. Osim tri gola bilo je i nekoliko dobrih prilika na obe strane.

Detalj sa utakmice Vojvodina – Crvena zvezda (FOTO: Starsport)

Crveno-beli su bili ti koji su prvi stigli do prednosti. Igrao se 26. minut kada je Vukanović proigrao Pavkova, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada Rockova.

Od tog momenta krenula je Vojvodina sa napadima ne bi li što pre poravnala rezultat. I to su izabranici Nenada Lalatovića uradili već do odlaska na odmor.

Primio je loptu u kaznenom prostoru Zvezde Aranđel Stojković i fantastično šutirao. Bacio se Borjan, ali nije mogao mnogo toga da uradi.

Slavlje Drinčića i Stojkovića nakon gola Vojvodine (FOTO: Starsport)

Nastavilo se sa dobrom igrom na obe strane u drugom poluvremenu. Nije bilo mnogo izglednih prilika. Kao da se čekala greška pa da neko pokuša da dođe do pogotka.

No, u 59. minutu navijači na stadionu „Karađorđe“ su imali priliku da prisustvuju majstoriji u režiji Matea Garsije. Argentinski fudbaler je postigao evro-gol.

Upravo je on izveo korner, jedan igrač domačeg tima je izbio loptu, na nju je natrčao Garsija i iz prve levom nogom, spoljnim delom kopačke pogodio same rašlje gola Rockova.

Pokušala je Vojvodina do kraja susreta da po drugi put stigne do izjednačenja, ali u tome nije uspela, pa su izabranici Vladana Milojevića osvojili ceo plen.

Zvezda je posle ove pobede ostala na maksimalnom učinku dok je Vojvodina zabeležila prvi poraz ove sezone.