(NE)ZASLUŽEN CRVENI ZA SRBINA Runi izbacio Palas, Luka isključen

VAR presudio Milivojeviću (FOTO: Justin Setterfield/Getty Images)

Derbi Kaunti eliminisao je Kristal Palas iz FA kupa, a reprezentativac Srbije Luka Milivojević isključen je pola sata pre kraja utakmice.

Drugoligaš je bio bolji na „Selharst parku“ sa 1:0, a jedini gol postigao je Kris Martin u 31. minutu.

Luka je s kapitenskom trakom predvodio domaće, ali u 63. minutu ušao je u sukob s Tomom Hadlstonom i nakon VAR-a je isključen.

S druge strane, igrač „ovnova“ prošao je samo s žutim kartonom, a vi procenite koliko je odluka sudije bila ispravna.

Ovo je prvi crveni karton za Milivojevića otkad je stigao na Ostrvo.

Vejn Runi, povratnik u engleski fudbal, odigrao je svih 90 minuta za goste i to na vrlo visokom nivou.

Čelsi je slavio na „Stamford bridžu“ protiv Notingem Foresta sa 2:0, a sve je u Londonu rešeno već u prvih pola sata.

Kalum Hadson-Odoi u šestom i Ros Barkli u 33. minutu doneli su pobedu „plavcima“, koji su mogli i do ubedljivijeg rezultata.

VAR je dvaput radio protiv gostiju, prvo je poništen jedanaesterac u prvom poluvremenu, pa gol u drugom… „Šumari“ su bili nezadovoljni!

Ovu utakmicu Čelsi je odigrao u specijalnim dresovima, u sklopu proslave osvajanja FA kupa 1970. godine.

Totenhem će morati da igra revanš, iako je Žoze Murinjo izveo prilično jaku postavu, ali na „Riversajdu“ protiv Midlsbroa bilo je 1:1.

U prvom delu nije bilo golova, da bi Boro stigao do prednosti u 50. minutu preko Ešlija Flečera.

Usledila je dvostruka izmena, ušli su Erik Lamela i Đovani Lo Selso i to je urodilo plodom već pet minuta kasnije kad je Lukas Moura izjednačio.

Na kraju remi i pored šansi za Totenhem da trijumfuje, te će na novom „Vajt Hart Lejnu“ biti odigran ponovljeni susret.

Od timova iz Premijer lige igrao je i Šefild junajted, koji je kod kuće bio bolji od niželigaša Fajlda sa 2:1.

Plasman u narednu rundu obezbedili su i Nortempton, Vest Bromvič Albion, Barnsli i Kvins Park Rendžers.

Revanš će osim Totenhema i Midlsbroa igrati i Bristol Rovers i Koventri.