„BRAĆA“ ZA SPAS Totenhem prokockao 2:0 u derbiju severnog Londona

Lakazet je vratio Arsenal u utakmicu (FOTO: Catherine Ivill/Getty Images)

Totenhem je imao Arsenal u šaci na izmaku prvog poluvremena, ali „tobdžije“ su na kraju ipak uspele da izbore remi (2:2).

Na „Emirejts“ stadionu videli smo izuzetno zanimljivu utakmicu, na kojoj su gosti krenuli odlučnije od samog početka.

To im se isplatilo već u 10. minutu, kad je Kristijan Eriksen iskoristio lošu intervenciju golmana Arsenala i doneo prednost „pevcima“.

Prednost je udvostručio Hari Kejn s bele tačke u smiraj poluvremena, kad je Granit Čaka faulirao Sona.

U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Aleksandar Lakazet postigao je gol za domaće, pošto se sjajno snašao pred golom Totenhema.

Njegov „brat“ iz napada Pjer-Emerik Obamejang doneo je izjednačenje dvadesetak minuta pre kraja.

Genduzi je poslao loptu na peterac, a Obamejang ispružio nogu i sproveo je u mrežu.

Do kraja je Arsenal postigao još jedan gol, ali on je poništen uz konsultaciju VAR tehnologije.