GOL TADIĆA UVEO AJAKS U ELITU Ovo su svi učesnici grupne faze LŠ!

Dušan Tadić prevodiće Ajaks u Ligi šampiona (FOTO: AFC Ajax)

Kompletiran je plej-of za ulazak u Ligu šampiona, pošto su Ajaks, Briž i Slavija iz Praga slavili u dvomečima protiv svojih rivala.

U prvim utakmicama prednost su stekli Briž nad LASK-om i Slavija protiv Kluža, dok je Ajaks odigrao bez golova s APOEL-om na Kipru.

Ove srede, „kopljanici“ su s 2:0 na svom stadionu obezbedili grupnu fazu LŠ, predvođeni kapitenom Dušanom Tadićem, strelcem drugog gola.

U sam smiraj prvog poluvremena, Ajaks je poveo nakon prekida koji je izveo Zijeh, a najviši u skoku bio je Edson Alvarez.

Tadić je deset minuta pre kraja postavio konačan rezultat, pošto je Klas-Jan Huntelar poslao loptu s desne na levu stranu šesnaesterca.

Kapiten ju je prihvatio, fintom se oslobodio čuvara i snažnim šutem poslao loptu u suprotan ugao.

Andrija Pavlović odigrao je ceo susret za APOEL, Uroš Matić zamenjen je u 78. minutu, dok je Vujadin Savić bio van protokola zbog povrede.

Slavija je u Pragu reprizirala utakmicu iz Rumunije, te ponovo slavila s minimalnih 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Jan Boril, nedugo nakon isteka jednog časa igre na „Sinobo“ stadionu.

To je bilo dovoljno za plasman češkog tima u grupnu fazu LŠ, prvi put još sezone 2007/2008.

Epitet najuzbudljivije utakmice večeri ide onoj odigranoj u Belgiji, gde je Briž savladao LASK sa 2:1.

Nakon „nule“ na poluvremenu, poveli su domaći u 70. minutu preko Hansa Vanakena, posle kornera koji je izveo kapiten Vormer.

Veoma brzo usledilo je izjednačenje austrijskog tima, iz jedanaesterca koji je izveo Žoao Klaus.

Novi gol bi odveo LASK u Ligu šampiona, ali ipak su ga postigli domaći i rešili putnika u grupnu fazu.

Sjajno dodavanje izbacilo je Taua i Denisa ispred golmana gostiju, prvi nije bio sebičan i dodao je loptu saigraču za veliko slavlje navijača.

Tako su poznata imena svih učesnika sezone 2019/2020 kad je Liga šampiona u pitanju, a to su, po državama:

ENGLESKA (4): Mančester siti, Liverpul, Totenhem, Čelsi
ŠPANIJA (4): Barselona, Atletiko Madrid, Real Madrid, Valensija
ITALIJA (4): Juventus, Napoli, Atalanta, Inter
NEMAČKA (4): Bajern, Dortmund, Lajpcig, Leverkuzen
FRANCUSKA (3): PSŽ, Lil, Lion
RUSIJA (2): Zenit, Lokomotiva
SRBIJA (1): Crvena zvezda
HOLANDIJA (1): Ajaks