TRI PENALA ZA 18 MINUTA „Petarda“ Fenera na startu sezone

Fenerbahče silovito počeo novu sezonu (Photo: Adam Pretty/Bongarts/Getty Images)

Fudbaleri Fenerbahčea pregazili su Gacijantep u 1. kolu Turske lige sa 5:0, te su tako najavili da će se ove sezone boriti za titulu.

Ipak, nije samo ubedljiva pobeda kluba iz Istanbula ono što je obeležilo meč, već i to da je domaćinu svirano čak tri penala u razmaku od 18 minuta.

Sve je počelo u 6. minutu kada je Viktor Moses iskoristio prvi kazneni udarac. Isti igrač je u 13. minutu promašio drugi penal, tačnije odbranio mu je golman gostiju Guvenč.

Pre trećeg penala fudbaleri Fenera su duplirali prednost preko napadača Murikija.

Onda je u 24. minutu iskusni Emre Belozoglu još jednom realizovao jedanaersterac.

Već tada je bilo jasno da nejaki protivnik nema nikakve šanse da izbegne poraz, pa se samo postavljalo pitanje sa kojim rezultatom će biti završen meč.

U nastavku susreta izabranici Ersuna Janala su postigli još dva gola, koja su bila delo Dirara i Ozdogana.

Fener je tako uspeo da iskoristi kikseve koji su doživeli glavni konkurenti za titulu, Bešiktaš, Galatasaraj i Bašakšehir.

NE PROPUSTITE Zašto sam oprostio dug Zvezdi, supertrejd Carmelo Anthony i ja, Nedović, Mordor, daj 20-sve je dž!