LIGA 1 Novak u Zvezdinom dresu gledao Monako, dobra partija Radonjića

Zvezda uvek u srcu: Nole je bio gost na Marakani protiv Radnika u septembru 2018. godine (FOTO: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

Novak Đoković gledao je meč francuske Lige 1 u dresu Crvene zvezde i odmah privukao pažnju sportske javnosti.

Najbolji teniser sveta sprema se za završnicu sezone… Poznato je da Novak ima kuću u Monaku gde i živi sa porodicom, pa je iskoristio malo slobodnog vremena.

Naime, Đoković se našao u loži stadiona „Luj Drugi“ u društvu sina Stefana. Zajedno su gledali meč između Monaka i Rena koji je pripao domaćinu rezultatom 3:2.

I sve to ne bi bilo toliko u centru pažnje da se Nole nije pojavio u dresu Crvene zvezde. Nosio ga je ispod raskopčane jakne i kao da je i u Ligi 1 rešio da pokaže koji klub mu je najviše u srcu.

Njegova fotografija u crveno-belom obišla je sportsku planetu, pa je tako privukao pažnju i van teniskog terena. A, zajedno sa naslednikom mogao je da uživa u vrlo efikasnoj utakmici.

MARATON ZA KRAJ Tipsarević u svom stilu završio ATP karijeru

Monako je poveo preko Ben Jedera već u trećem minutu, da bi Muasa i Hunu doneli preokret Renu. Ipak, „kneževi“ su došli do trijumfa pogocima Slimanija i junaka Ben Jedera u trećem minutu nadoknade.

Novaka do kraja sezone čeka odbrana svetskog trona, pošto mu se Rafa Nadal ozbiljno primakao i ugrozio opstanak na čelu ATP liste.

Kada smo kod francuske Lige 1, treba pomenuti i da je Nemanja Radonjić prikazao odličnu partiju u dresu Marseja.

Našao se reprezentativac Srbije u startnih 11 i na terenu „Velodroma“ bio do 66. minuta u trijumfu nad Strazburom od 2:0.

Radonjić je bio vrlo opasan, nebrojano puta prošao je po levom krilu i početkom drugog poluvremena pogodio prečku. Imao je još dva-tri dobra pokušaja… Nije se upisao u strelce, ali se prilično nametnuo treneru Andre Viljaš-Boašu.

Čovek odluke bio je Kamara koji je već u trećem minutu na asistenciju Strotmana zatresao mrežu, da bi upravo Strotman u nadoknadi iz penala postavio konačnih 2:0 za Marsej.