TADIĆ KAPITENSKI: Moćni Ajaks 5:0, naš Dušan Silni odigrao za 5+!

Tadić je postigao gol, uz asistenciju, a onda ga je zamenio Huntelar i dao još dva pogotka (FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Nakon uvodnog remija u novoj sezoni Eredivizije, Ajaks je pokazao svu svoju moć protiv Emena trijumfom od 5:0, a predvodio ih je Dušan Tadić.

Reprezentativac Srbije, s kapitenskom trakom na ruci, asistirao je sjajno Doniju van de Beku za vođstvo u 27. minutu.

Strelac prvog gola uposlio je Hakima Zijeha za 2:0, dva minuta po povratku s „velikog odmora“.

Potom je na 3:0 povisio Tadić, kom nije bilo teško da ćušne loptu u mrežu nakon odbitka.

Duću je u 72. minutu zamenio legendarni Klas-Jan Huntelar, koji je s dva gola upotpunio pravi potop gostiju.

Holanđanin, koji je prošao mlađe kategorija PSV-a, u 80. i 88. minutu tresao je mrežu Emena.

Tako su „kopljanici“, nakon bledih 2:2 protiv Vitesea u prvoj rundi, vratili onaj sjaj koji ih je nosio do titule prošle sezone.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Bjelica: Amerikance 2002. sam prespavao… Drugi smo na kladionici? Može neki tiket da se odigra

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?