TADIĆ PIŠE ISTORIJU Blistao protiv bivšeg kluba, het-trik „od 60 leta“!

(FOTO: AFC Ajax)

Ajaks je nastavio sa dominacijom u holandskom prvenstvu, ovaj put je pred ekipom koju s trakom na ruci predvodi Dušan Tadić pao Tvente (5:2).

Neverovatnu utakmicu odigrali su Tvente i Ajaks!

Domaći su posle 19 minuta vodili sa 2:0 i činilo se da sve miriše na prvi poraz tima iz Amsterdama…

Keito Nakamura i Aitor Kantalapjedra bili su strelci za bivši Tadićev klub, iz kog se otisnuo u Englesku, a nakon toga napravio najbolji potez karijere i obukao dres Ajaksa.

O tome nekom drugom prilikom, da se vratimo na samu utakmicu na „De Grolš“ stadionu, gde su fudbaleri velikana bili u gadnom minusu.

Međutim, „kopljanici“ su to!

Noa Lang rešio je da, uz kapitensku podršku Tadića pre svega, a zatim i Hakima Zijeha i Klas-Jana Huntelara okrene stvari.

Zijeh mu je asistirao za gol minusa u tom 32. minutu, a u nastavku – pravi mali spektakl!

Lang je postigao svoj drugi pogodak po povratku s „velikog odmora“, asistirao mu je – a ko drugi – nego Tadić!

Huntelar je doneo preokret u 61. minutu, a onda je Lang ispisao istoriju slavnog amsterdamskog kluba!

Golom za 4:2, dvadeset minuta pre kraja, postao je prvi fudbaler još od 1959. godine i Henka Grota koji je postigao tri gola na svom prvom ligaškom startu u dresu Ajaksa!

Da ga Razvan Marin nije zamenio pred sam kraj susreta, ko zna, možda bi njegov saldo bio još veći…

No, šta bi bilo kad bi bilo – uživajte u golovima Langa!

Na kraju je Huntelar u šestom minutu nadoknade postavio konačnih 5:2.

Nakon 15 kola, Ajaks je i dalje nepobediv na vrhu tabele, s prilično ubedljivom prednošću u odnosu na pratioce.

MAT SRBINA U 3 POTEZA Tadić „spakovao“ Ajaks na korak od druge faze!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski Kutak E06 | Ima li proleća za beogradsku Crvenu zvezdu i Partizan iz Beograda?