LIVERPUL PRVAK SVETA Bobi doneo „crvenima“ jedini pehar koji je falio!

Firmino je doneo Liverpulu jedini trofej koji mu nedostaje u bogatoj istoriji (FOTO: Liverpool FC)

Sedam meseci posle osvojene titule prvaka Evrope, Liverpul je postao i klupski šampion sveta, pobedom nad Flamengom od 1:0 posle produžetaka.

Tri puta do sada u klupskoj istoriji Liverpul se borio za ovaj trofej i nije uspevao sve do ove subote.

Liverpul je ušao mnogo konkretnije u utakmicu.

Keita je u petom minutu imao prvu izglednu priliku posle dodavanja Salaha, ali je s nekih petnaestak metara šutirao preko gola.

Minut kasnije još jedna prilika za „crvene“, a ovaj put pokušao je Trent Aleksander Arnold i zamalo bio neprecizan.

Flamengo je odgovorio preko Barbose, pa preko Ribeira, ostalo je 0:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Liverpul je ponovo počeo da preti, pa je u 47. minutu stativa bila saveznik Flamenga posle šuta Roberta Firmina.

Sredinom drugog poluvremena, opet je šampion Brazila delovao hrabrije, ofanzivnije, ali kako se bližio kraj, engleski klub je pritiskao.

Tako smo u 86. minutu videli izuzetno lep pokušaj Hendersona, koji je šutirao van kaznenog prostora, gađao gornji levi ugao gola, ali je Dijego Alveš sjajnom paradom odbranio i ulepšao celu situaciju.

Zatim, tek što je počela nadoknada vremena – počela je i drama.

Mane je umakao čuvarima, Rafinja ga klizećim startom oborio na ivici kaznenog prostora – prekid! Penal! Ili nije?

Usledila je višeminutna konsultacija s VAR tehnologijom da li treba dosuditi jedanaesterac ili ne…

Na kraju, konačna odluka: NIJE PENAL!

Ni penal, ni prekršaj van kaznenog – lopta je pripala Flamengu!

Ipak, to nije uzdrmalo šampiona Evrope, koji je u devetom minutu prvog produžetka rešio pitanje pobednika.

Bila je to brza, konkretna akcija fudbalera Liverpula, duga lopta za Manea ispred kaznenog prostora, da bi on pronašao Firmina.

Brazilac je posle par varki u šesnaestercu poslao loptu iza leđa Alveša!

Do kraja Flamengo nije uspeo da pripreti, Liverpul je mirno zadržao vođstvo, te slavio za prvi pehar svetskog klupskog prvak u istoriji!

SLUČAJ KRUZEIRO Kako je velikan dostigao najnižu tačku u istoriji?

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dejan Stanković novi trener Zvezde: O Milojeviću, saradnicima i stručnom štabu, Murinju, šta će uzeti od trenera s kojima je radio