POKER U ZENICI Projektil Pjanića, BiH se vratila u igru za EURO

Nova majstorija Pjanića (FOTO : Printscreen)

Bosna i Hercegovina savladala je Finsku sa 4:1 u direktnoj borbi za mesto koje vodi na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

U Zenici je domaća reprezentacija bila izuzetno raspoložena, a seriju golova otvorio je Izet Hajrović.

Miralem Pjanić iz jedanaesterca je u smiraj poluvremena udvostručio prednost, da bi vezista Juventusa povisio i na 3:0.

Uradio je to na sjajan način, kad je nakon dugog napada BiH i nekoliko odbitaka, prihvatio loptu i pocepao mrežu gostiju.

Pobedu je overio Armin Hodžić, da bi počasni gol za Fince postigao Joel Pohjanpalo.

Ovom pobedom BiH se vratila u igru za drugu poziciju u grupi J, gde je prva Italija, koja kasnije igra protiv Grčke.

Danska je u grupi D savladala Švajcarsku sa 1:0, dok su Gruzija i Irska odigrale susret bez golova.

Čovek odluke u Kopenhagenu bio je Jusuf Poulsen, koji je posle dodavanja Kristijana Eriksena, izbio jedan na jedan s golmanom i lako zatresao mrežu.

Sada su Irci i Danci izjednačeni na vrhu tabele sa po 12 bodova.

U grupi F, Rumunija je slavila na Farskim Ostrvima sa 3:0.

Nakon poluvremena s nulom, gosti su u nastavku ostvarili vrednu pobedu golovima Puškaša, Mitrice i Keserua.

Španci su ubedljivo prvi sa svih šest pobeda, Rumuni će barem do kraja ovog dana biti drugi s 12 bodova, dok je Švedska treća s 11 i utakmicom manje.