VELIKI USPEH FINSKE: I Švajcarska i Švedska se plasirali na EURO

Finska se pobedom nad Lihtenštajnom plasirala na Evropsko prvenstvo (FOTO: Claudio Villa/Getty Images)

Ovog petka u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine još nekoliko selekcija je obezbedilo plasman.

Italija je lako slavila protiv Bosne i Hercegovine u gostima sa 0:3. Sve je bilo gotovo za 53 minuta, a Aćerbi, Beloti i Insinje su tresli mrežu Ibrahima Šehića.

Uz Italiju iz ove grupe na EURO se plasirala neočekivano Finska, koja je trijumfom nad Lihtenštajnom (3:0) napravila veliki uspeh.

Ova selekcija se prvi put plasirala na Evropsko prvenstvo. Ovo je istorijski rezultati za Finsku.

Švajcarska je teže nego što se očekivalo pred svojim navijačima savladala Gruziju. „Sajdžije“ su slavile minimalnim rezultatom 1:0.

Odlučujući trenutak desio se u 77. minutu kada je rezervista Iten doneo Švajcarskoj pobedu i plasman na EURO.

Španija je u Kadizu iskalila bes na nejakoj Malti i slavila sa 7:0. „Furija“ je kako to i nadimak kaže furiozno odigrala ovaj meč, a posebno drugo poluvreme.

U njemu su izabranici Roberta Morena postigli čak pet pogodaka. Zanimljivo je i to da je viđeno sedam različitih strelaca, a peti gol bio je delo igrača zagrebačkog Dinama Danija Olma.

MEČ ODLUKE ZA EURO 2020: SRBIJA – UKRAJINA, NEDELJA 15 SATI, KVOTE

Malo manje od Španije bila je ubedljiva Danska, koja je pregazila Gibraltar sa 6:0. Skov i Eriksen su postigli po dva gola.

Meč koji je takođe odlučivao o prolazu bio je između Rumunije i Švedske. Skandinavska selekcija je slavila sa 2:0 u gostima i otišla na EURO.

Veliku pobedu Šveđanima su doneli Berg i Kvajson. Oni kolo pre kraja imaju 18 bodova, četiri više od Norveške i Rumunije.

Utakmicama u subotu nastavljaju se kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine.