KVALIFIKACIJE ZA EP Albanci odbili da igraju, pa potopljeni u Parizu

Francuzi lako s Albanijom (FOTO: FFF)

Francuzi su lako savladali Albaniju, uz peh kod himne gostiju, dok su Turci na jedvite jade pobedili Andoru minimalnim rezultatom.

Ranije ove subote, pobede su ostvarili Engleska, Island i Ukrajina.

„Galski petlovi“ ubedljivo su slavili protiv Albanaca sa 4:1.

Utakmica je kasnila zbog pogrešne himne gostiju, koji nisu hteli da zaigraju dok organizator ne intonira pravu.

To kao da je malo naljutilo Francuze, koji su preko Komana na asistenciju Varana i Žirua, koji je završio efektnu akciju, poveli s 2:0.

Do kraja poluvremena mogli su i do veće prednosti, ali Grizman je pogodio prečku iz jedanaesterca.

U nastavku nova dva gola domaćina, prvo se Grizman asistencijom za Komana iskupio za promašaj, da bi debitant Žonatan Ikone posle duplog pasa sa Nabilom Fekirom pogodio nedugo pošto je ušao u igru.

Počasni gol za Albaniju postigao je Cikaleši iz penala u poslednjem minutu susreta na stadionu „Francuska“.

Turci su uspeli da slome otpor Andore i nekako slave sa 1:0.

Na „Vodafon parku“ u Istanbulu viđeno je 74 posto poseda lopte u korist domaćina, 29 udaraca ka golu protivnika, od čega 10 u okvir.

Međutim, umalo da to ne budu dovoljno za osvajanje tri planirana boda protiv Andore, kojoj je ipak popustila koncentracija.

Jusuf Jazidži je na sjajan način izveo korner, a Tufan je bio najviši u skoku, za pravu eksploziju na tribinama.

Kvalifikacije za EURO 2020 nastavljaju se već u nedelju.