KVALIFIKACIJE ZA EP Nesvakidašnji het-trik De Brujnea, golčina Natha

Strašni tandem Belgije održava reorezentaciju na prvom mestu FIFA rang liste (FOTO: Belgian Red Devils)

Ovog ponedeljka nastavljene su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, a odigrano je deset novih utakmica u borbi za EURO 2020. godine.

Hrvatska je u prvom susretu dana, u okviru grupe E odigrala nerešeno u Azerbejdžanu (1:1).

Poveli su Hrvati u 11. minutu, nakon što je iz penala, dosuđenog zbog igranja rukom, bio precizan Luka Modrić. Ispostavilo se da je nekoliko šansi koje su propustili nakon vođstva, koštalo pobede vicešampiona sveta.

Izjednačili su domaći u 72. minutu, golom Tamkina Kaliluade, nakon lepe solo akcije, što je bio i konačan rezultat.

Mađari su nakon kiksa Hrvata imali sjajnu priliku da pred svojim navijačima savladaju Slovake i preuzmu prvo mesto.

Umesto toga, dogodilo se novo iznenađenje – Slovaci su slavili sa 2:1 i potpuno zakomplikovali situaciju u vrhu tabele.

Mak je u 40. minutu doveo goste do prednosti, Mađari su izjednačili deset minuta kasnije golom Šobolšaja, a pobedu Slovačkoj doneo je Boženik u 56. minutu.

Sada Hrvati imaju 10 bodova na vrhu tabele, Mađari i Slovaci po devet, Velšani šest uz utakmicu manje, dok je Azerbejdžan poslednji s jednim bodom.

Kad je u pitanju Grupa C, iznenađenja nije bilo.

Novom pobedom Holandija se vratila u život u grupi C evropskih kvalifikacija (FOTO: Oranje)

Holandija je, posle trijumfa od 4:2 u Nemačkoj, ponovo bila veoma efikasna, ovoga puta na gostovanju u Estoniji gde je slavila sa 4:0.

Rajan Babel je golovima u 17. i 48. minutu otvorio put „lalama“ ka novoj pobedi, a domaćina su dotukli Depaj u 76. i Vajnaldum tri minuta pre kraja.

Nemci su se oporavili od pomenutog poraza od Holandije i sa 2:0 trijumfovali na gostovanju u Severnoj Irskoj.

Halštenberg, prelepim golom u 48. minutu, odnosno Gnabri u sudijskoj nadoknadi utakmice doneli su tri boda „pancerima“.

Nemačka i Severna Irska imaju po 12 bodova, Holandija devet i utakmicu minusa, Belorusija ima tri, a Estonija je bez bodova.

Uzbudljivo je u grupi G, gde svi osim Letonije koja je bez bodova, imaju šansu da se plasiraju na EURO.

Severna Makedonija trijumfovala je u Letoniji sa 2:0. čime je zadržala šanse za plasman na kontinentalnu smotru.

Ranim golovima Gorana Pandeva i Enisa Bardija u 14. i 17. minutu, brzinski su bacili na kolena domaćina u Rigi.

Slovenci su nastavili sa dobrim partijama, slavili su protiv Izraela u Ljubljani golom u nadoknadi vremena (3:2), za drugo mesto na tabeli.

Poveli su preko Verbiča u 43. minutu, ali su Izraelci golovima veziste Partizana Natha koji je pogodio na sjajan način, te Zahavija, došli do preokreta.

Ipak, Bezjak je poravnao, da bi se velika inicijativa isplatila domaćima u 90. minutu, kada je Verbič doneo slavlje Slovencima.

Poljska je nakon poraza od Slovenije dočekala Austriju i opet nije pobedila, susret je završen bez golova.

Pored toga, Poljaci su prvi sa 13 bodova, Slovenija je druga sa 11, Austrija treća s 10, dok po osam imaju Izrael i Severna Makedonija.

U grupi I ništa novo.

Tri asistencije i gol kapitena Belgije, magičnog De Brujnea (FOTO: EURO 2020)

Belgija sigrunim koracima ide ka EP, pošto su pobedili i šesti put u isto toliko utakmica u kvalifikacijama – pala je Škotska (4:0).

Sve je u Glazgovu bilo gotovo za nešto više od pola sata.

Poveli su u devetom minutu preko najboljeg strelca u istoriji reprezentacije, Romelua Lukakua. U 24. minutu bilo je 2:0, strelac Vermelen, da bi Aldervejreld u 32. minutu povisio na 3:0.

Het-trik u asistencijama ostvario je Kevin de Brujne, koji je sjajnu partiju krunisao golom u 82. minutu na asistenciju Lukakua.

LUKSEMBURG – SRBIJA: Mogu li „orlovi“ da poprave utisak?

Rusi su ostali korak iza Belgije i par koraka ispred Kipra i Kazahstana, koji su savladali pred svojim navijačima u Kalinjingradu.

Gol odluke postigao je Mario Fernandeš u 89. minutu susreta.

Očekivano ubedljivi bili su Kiprani u San Marinu, takođe 4:0.

Poveli su već u drugom minutu preko Kusulosa, u 38. prednost je udvostručio Papulis. Kusulos i Artimatas dokrajčili su domaće u drugom poluvremenu.

S maksimalnih 18 bodova „đavoli“ su na čelu tabele, prati ih Rusija sa tri manje, Kazahstan i Kipar imaju po sedam, Škotska šest, a San Marino je bez bodova.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine biće nastavljene u utorak.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Srbija – Portugal 2:4, kvalifikacije EURO 2020 | Izjave Tadić, Ljajić, Milenković