KOMŠIJE BEZ SELEKTORA Težak poraz BiH, Prosinečki podneo ostavku!

Prosinečki više nije selektor Bosne i Hercegovine (FOTO: Valerio Pennicino/Getty Images)

Jermenija je u Jerevanu pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 4:2, u utakmici šestog kola Grupe J kvalifikacija za EURO 2020. godine.

Nakon što je BiH bila ubedljiva protiv Lihtenštajna pre tri dana, usledio je poraz koji znači kraj nade o EP.

Domaćin je poveo u trećem minutu preko Henrika Mhitarjana, a izjednačio je Edin Džeko deset minuta kasnije.

Mhitarjan je drugi gol postigao u 66. minutu, da bi u 70. ponovo usledilo izjednačenje – strelac Amer Gojak.

Novo vođstvo domaćima doneo je Ovanes Ambarcumjan u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Stjepan Lončar u petom minutu nadoknade vremena.

Posle šest utakmica. Jermenija je treća na tabeli s devet bodova, a Bosna četvrto s dva boda manje.

Loše vesti po BiH stižu i van terena – selektor Robert Prosinečki podneo je ostavku.

– Mislim da ekipu nisam dovoljno mogao, da li spremiti, da li motivisati. Izgubili smo šansu za odlazak na Evropsko prvenstvo. Mi smo sve mislili da su slučajnosti, da su utakmice koje se „dese“, ali ovo je već jedan niz i to je moja odluka – objasnio je Prosinečki svoj potez.

U nastavku kvalifikacija za EURO 2020, BiH igra protiv Finske, 12. oktobra.

Srbija – Portugal 2:4, kvalifikacije EURO 2020 | Izjave Tadić, Ljajić, Milenković