PRVENCI TUMBE I RADONJIĆA Mitrogol dvaput u metu, nada još postoji

Mitrović se izjednačio sa Todorom Veselinovićem na večnoj listi strelaca (FOTO: Fudbalski savez Srbije)

Srbija je pobedila Luksemburg sa 3:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine i zadržala teoretske šanse za plasman na EURO.

Selektor Ljubiša Tumbaković susret je započeo kao što je i najavio, u dosta izmenjenom sastavu.

Luksemburg je pretio u početnoj fazi susreta, te na isteku pola časa igre imao priliku da povede preko Rodrigeza, ali Dmitrović je bio pribran.

Vođstvo „orlovima“ doneo je naš najbolji strelac Aleksandar Mitrović u 36. minutu, posle dodavanja imenjaka Kolarova.

Kapiten je centrirao s leve strane, defanzivci domaćih ostavili potpuno samog srpskog napadača, koji je glavom zatresao mrežu!

Do poluvremena nije bilo izglednijih prilika, a selektor Tumbaković je u odlučio da na pauzi ostavi Kataija u svlačionici.

Na teren je poslao Nemanju Radonjića i to se vrlo brzo pokazalo kao pravi potez, već u 55. minutu.

Dmitrović je ispucao loptu pred kazneni prostor rivala, da bi je Sergej Milinković-Savić glavom prosledio za Radonjića.

Brzonogi fudbaler Marseja snažnim i preciznim udarcem u levi golmanov ugao i svojim prvencem u dresu reprezentacije povisio na 2:0!

Uočjivo je bilo opuštanje nakon drugog gola, a Davidu Turpelu bilo je potrebno četiri minuta od ulaska u igru da postigne pogodak.

Sačekao je oštar centaršut Da Mote, postavio nogu i poslao loptu iza leđa našeg čuvara mreže.

Nedugo zatim, Luksemburg je mogao do izjednačenja, ovaj put je odlično reagovao Dmitrović, posle jakog udarca Tila.

Petnaestak minuta pre kraja, Da Mota je posle asistencije umalo postigao i gol, kad je iz više nego izgledne prilike očajno šutirao.

Ipak, obrisali smo znoj s čela, pošto je već u narednom napadu Mitrović rešio pitanje pobednika.

Milinković-Savić uputio je sjajno dodavanje, a „Mitrogolu“ je ostao lakši deo posla, za prvu pobedu Ljubiše Tumbakovića na kormilu Srbije!

Portugal je u drugoj utakmici naše grupe na gostovanju savladao Letoniju sa ubedljivih 5:1, dok je Ukrajina bila slobodna.

Teoretska šansa za plasman na EURO 2020. godine još uvek postoji, ali minimalne, pa će se „orlovi“ verovatno bazirati na to da kroz plej-of probaju da se dokopaju kontinentalne smotre.

LUKSEMBURG – SRBIJA 1:3 (0:1)

Stadion: Žozi Bartel
Gledalaca: oko 4.000
Sudija: Orel Grinfeld (Izrael)

Strelci: Turpel u 66. za Luksemburg, a Mitrović (36. i 78. minut) i Radonjić u 55. za Srbiju

SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Maksimović, Kolarov, Lukić (od 61. Gaćinović), Milivojević, Katai (od 46. Radonjić), Milinković Savić (od 80. Matić), Ljajić, Mitrović

LUKSEMBURG: Moris, Žerson, Šano, Karlson, Rodrigez, O. Til, Bareiro Martins, Jans, V. Til, Devil (od 61. Turpel), Sinani (od 62. Da Mota)