RONALDOVA 4 GOLA I 2 REKORDA Silni Portugal, penal golmana Andore

Ovog utorka zatvoren je još jedan krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će biti održano 2020. godine.

U grupi A, Engleska je dočekala tzv. Kosovo i savladala ga s 5:3.

Sterling je bio trostruki asistent i jednom je zatresao mrežu, kao Kevin de Brujne u ponedeljak uveče.

Dvostruki strelac za „albion“ bio je Sančo, Kejn je dao jedan gol, a promašio je i penal.

Češka je bila ubedljiva na gostovanju Crnoj Gori (3:0).

Posle „nule“ na poluvremenu u Podgorici, Jankto je u svega četiri minuta rešio susret. Pobedu je overio Darida s bele tačke u nadoknadi.

Englezi su prvi u grupi s 12 bodova iz četiri utakmice, dok ostale ekipe imaju susret više. Češka ima devet bodova, tzv. Kosovo osam, a Crna Gora i Bugarska samo po dva boda.

Portugal je u grupi B, u kojoj je i naša reprezentacija, bio raspucan u Litvaniji, 5:1.

Kristijano Ronaldo postigao je čak četiri gola u pobedi Portugalaca!

Time je postao novi rekorder evropskih kvalifikacija, pošto je s 25 pogodaka prestigao Robija Kina na večnoj listi strelaca.

Legendarni irski fudbaler dao je 23 gola, čak se i našalio s Ronaldom nedavno, „kako baš ne mora da obara njegov rekord jer ih ima mnogo“… Odgovor je brzo stigao.

Takođe, Portugalac je od ovog susreta i najbolji Evropljanin što se reprezentativnih golova tiče, s nestvarnom cifrom 90.

Ispred njega je legenda iranskog fudbala, Ali Dei, koji ima 19 više.

Postoji li rekord koji on neće oboriti? Znajući Ronalda…

„Orlovi“ su, takođe u gostima, savladali Luksemburg sa 3:1.

Na tabeli vodi Ukrajina sa 13 bodova iz pet utakmica, Portugal osam i meč manje, Srbija je treća sa sedam, Luksemburg ima četiri, a Litvanija jedan bod.

Svetski šampion Francuska, s Turskom bije bitku za prvo mesto H grupe.

„Galski petlovi“ pobedili su Andoru sa 3:0 na stadionu „Francuska“.

Jedna zanimljivost, kapacitet tog objekta je  80.000 mesta… Četiri hiljade više nego što Andora ima stanovnika!

Strelci su bili Koman u 18. minutu, Lengle u 52. i Ben Jeder i nadoknadi vremena.

„Tihi heroj“ je golman gostiju Žozep Gomeš, koji je odbranio jedanaesterac Antoanu Grizmanu.

Nešto o čemu će definitivno moći da priča unucima jednog dana, a Grizmanu je ovo drugi promašeni penal u nekoliko dana!

Turci su bez većih problema trijumfovali na gostovanju Moldaviji (4:0).

Dva gola postigao je Tosun, a po jedan Turuk i Jaziki, za deobu prvog mesta s Francuzima.

U istoj grupi, Albanija je ispratila Islanđane na daleki sever sa 4:2.

Dva puta su gosti stizali vođstvo, ali su im Roši i Cikaleši presudili u finišu utakmice.

Turci i Francuzi imaju po 15 bodova, Islanđani 12, Albanci devet, Moldavija je skupila tri, dok je Andora na nuli.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri