SRBIJA – PORTUGAL Utisci Tadića, strelca i Ljajića posle poraza

Adem Ljajić (FOTO: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Fudbaleri Srbije izgubili su kao domaćini od Portugala sa 4:2 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Jedan od igrača koji je dobio priliku da zaigra u drugom poluvremenu bio je Adem Ljajić, koji smatra da je prvi gol bio presudan.

Teška utakmica, videli ste i sami, ozbiljna su ekipa i prvak Evrope. Mogu da ti zaprete i ugroze gol u svakom trenutku. Imaju takve igrače da jednim potezom mogu da reše utakmicu.

Jeftino smo primili taj prvi gol koji nam je „presekao noge“ jer se desio pri kraju prvog poluvremena. Da smo otišli na pauzu sa 0:0 bilo bi možda drugačije – rekao je Ljajić.

GOLEADA I PORAZ Portugal šampionski, nada Srbije za EP u Ligi nacija

Svestan je fudbaler Bešiktaša da je plasman na EURO 2020 daleko, ali da će se on i saigrači boriti da se nađu tamo.

Sigurno da je daleko plasman na Evropsko prvenstvo. Moramo da idemo u Luksemburg da pobedimo.

Znali smo da je ovo jedna šansa za EP, a druga preko lige nacija, šta ćemo, borićemo se – zaključio je Ljajić.

Razočaran zbog poraza bio je i Dušan Tadić.

Veliko razočarenje… Lepo što je bio pun stadion, ali razočarani smo. Hteli smo pozitivan rezultat, nije se desilo i razočarani smo. Portugal je ekipa sa puno kvaliteta, kažnjava svaku grešku, a mi smo ih napravili previše – rekao je Tadić.

TUMBAKOVIĆ: Odbrana je uvek bila problem, borićemo se dok ima šanse

Strelac prvog gola za našu selekciju Nikola Milenković ističe da su on i saigrači dali sve od sebe, ali da to nije bilo dovoljno za trijumf.

Pokušavali smo da se vratimo u meč. Određene stvari koje smo radili na treninzima dobro smo radili na utakmicama.

Bila je velika želja kod svih igrača i stručnog štaba da napravimo dobar rezultat zbog nas i svih ljudi koji su došli da nas podrže. Ostaje taj žal za rezultatom, ostavili smo srce na terenu – naveo je Milenković.

Milenković smatra da su igrači dali sve od sebe (FOTO: Starsport)

Podsetimo, Srbija gostuje Luksemburgu u utorak od 20.45.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Srbija – Portugal 2:4, kvalifikacije EURO 2020 | Izjave Tadić, Ljajić, Milenković