SPAS ZA TADIĆA: PAOK nadigrao Ajaks, kiks Dinama, APOEL u problemu

Slaba igra Ajaksa u Solunu, ali Tadić i drugovi bliži su narednoj rundi (FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

U prvim utakmicama trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, APOEL je poražen kod kuće od Karabaga, dok su PAOK i Ajaks remizirali u Grčkoj.

Dinamo iz Zagreba je vodio protiv Ferencvaroša na „Maksimiru“, ali završio 1:1, dok je Briž bio bolji od kijevskog Dinama sa 1:0.

ŠOK U NIKŠIĆU: Irci uz preokret savladali favorizovanu Sutjesku!

AJAKSU NE IDE BEZ DE LIHTA I DE JONGA, PAOK NADIGRAO „KOPLJANIKE“

Iako je Ajaks rano poveo u Solunu, golom Hakima Zijeha u 10. minutu iz slobodnog udarca, usledila je ofanziva domaćih.

Rezultat toga bio je preokret crno-belih, golovima u 32. i 39. minutu, uz još nekoliko propuštenih prilika za ubedljivije vođstvo.

Mrežu Ajaksa zatresli su Čuba Akpom i Leo Matos.

Ipak, gosti su uspeli, sam Bog zna kako prema prikazanoj igri, da poravnaju rezultat pred revanš u Amsterdamu.

Strelac, reklo bi se ni kriv ni dužan, Klas-Jan Huntelar, posle greške odbrane PAOK-a i lošeg ispucavanja.

Dušan Tadić odigrao je sasvim solidno svih 90 minuta za „kopljanike“, a ponovo je s kapitenskom trakom predvodio tim iz Amsterdama.

Ajaks će u revanšu ugostiti PAOK 13. avgusta.

KARABAG ŠOKIRAO APOEL NA KIPRU, MERKIS U 90+5 ZA NADU KIPRANA

Posle „nule“ na poluvremenu, gosti iz Azerbejdžana su u rasponu od 15 minuta postigli dva gola.

U 54. Mahir Emreli i u 69. Magaj Gaj, koji je proveo svega 60 sekundi na terenu utišali su publiku na stadionu u Nikoziji.

Kakvu-takvu nadu pred uzvratni susret Kipranima je doneo Gjorgjos Merkis u petom minutu sudijske nadoknade.

Naši Uroš Matić i Andrija Pavlović bili su starteri u timu APOEL-a, prvi je zamenjen u 65. minutu, dok je drugi odigrao celu utakmicu.

Revanš je zakazan za šest dana na „Dalga areni“ u Bakuu.

FERENCVAROŠ ODOLEO U ZAGREBU, DINAMO SE ISPROMAŠIVAO

Dani Olmo doneo je ranu prednost Zagrepčanima i činilo se da će „modri“ ubedljivo savladati goste iz Mađarske.

Igrao se sedmi minut, kad je Španac, šampion Evrope s mladom reprezentacijom „furije“, posle odličnog solo-prodora pogodio za 1:0.

Ipak, tačno na isteku jednog časa igre izjednačio je David Siger, čiji udarac glavom posle odbitka je ipak završio iza gol-linije.

Koštali su Dinamo silni promašaji, pa će put u sledeću rundu morati da potraži u revanšu, 13. avgusta.

BRIŽ S MINIMALCEM U DŽEPU PUTUJE U UKRAJINU

Klub Briž je savladao Dinamo iz Kijeva sa 1:0, a gol odluke postigao je Hans Vanaken u finišu prvog poluvremena.

Sudija je na belu tačku pokazao zbog neopreznog starta na samom ulasku u kazneni prostor.