VERNER JE MAŠINA Pred moćnim Lajpcigom stradala i Herta

Timo Verner stigao do broja od 11 golova u Bundesligi (FOTO: Matthias Kern/Bongarts/Getty Images)

Fudbaleri Lajpciga nastavili su sa dobrim igrama. Ove subote su bili bolji od Herte sa 2:4 kao gosti u 11. kolu Bundeslige.

I na ovoj utakmici briljirao je fenomenalni napadač Lajpciga Timo Verner. On je postigao dva gola i asistirao za treći.

Verner je ove sezone odigrao 11 utakmica, postigao je 11 golova i dodao četiri asistencije. Ima još jedna interesantna stvar kada je u pitanju reprezentativac Nemačke.

Ovaj 23-godišnjak je u poslednja dva meča učestvovao u čak devet golova Lajpciga. Postigao je pet i namestio četiri, a ekipa je u ta dva meča dala 12 pogodaka. Zaista impresivno!

Ipak, ovaj meč za goste nije počeo dobro. Poveli su fudbaleri Herte preko Mitelšteta u 32. minutu.

Te prednost nije bila dovoljna timu iz Berlina da ode sa prednošću na odmor. Gosti su preokrenuli preko Vernera i Sabicera.

Nastavili su izabranici Julijana Nagelsmana sa napadima, pa su ubrzo postigli još dva pogotka preko Kampla i Vernera.

Do kraja susreta Herta je uspela da ublaži poraz, a to je uradio Selke u drugom minutu nadoknade vremena.

Posle ove pobede Lajpcig zauzima drugo mesto sa 21. bodom, dok je Herta 13. sa 11.

BUNDESLIGA, 11. KOLO

PETAK
Keln – Hofenhajm 1:3 (1:0)
(Kordoba 34 – Ademjan 48, Lokadija 90+7 pen)

SUBOTA
Herta – RB Lajpcig 2:4 (1:2)
(Mitelštet 32, Selke 90+2  – Verner 38pen, 90+1, Zabicer 45+1, Kampl 86)
Majnc – Union Berlin 2:3 (0:2)
(Onisivo 81, Brosinski 90+4 – Brosinski 30 ag, Anderson 45+3, Anderson 51)
Paderborn – Augzburg 0:1 (0:1)
(Maks 41)
Šalke – Fortuna Dizeldorf 3:3 (1:0)
(Kaliđuri 33, Kabak 67, Serdar 79 – Henings 62 pen, 74, 84)

NEDELJA
Menhengladbah – Verder 13.30
Volfsburg – Leverkuzen 15.30
Frajburg – Ajntraht 18

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski Kutak E04 | Partizan gostuje Mančesteru: Intervju sa Ser Aleksom Fergusonom i Geri Lineker