RNIĆ TRAGIČAR, KOLAROV ASISTENT Šestica Espanjola, porazi „naših“

Novi kiks Rome (FOTO: AS Roma)

Espanjol je u četvrtom kolu Lige Evrope sa 6:0 ispratio Ludogorec, nastavila se loša serija Rome, a Rendžers je savladao Porto.

Filip Kostić sjajnim golom u stilu Ronaldinja obeležio je „prvi“ termin.

U Barseloni su domaći sve rešili u prvom poluvremenu, kad su postigli tri gola, dva na asistenciju Estebana Granera.

Ruku na srce, dva crvena kartona gostiju znatno su im olakšali posao, pa su u nastavku postigli još tri gola za plasman u drugu rundu Lige Evrope.

Drugi susret njihove H grupe između Ferencvaroša i moskovskog CSKA završen je miruljobivo, bez golova.

Roma je nakon uvodne pobede u LE i dalje bez trijumfa, pošto je poražena u Nemačkoj od Borusije iz Menhengladbaha sa 2:1 u sudijskoj nadoknadi.

Federiko Facio autogolom je doneo prednost domaćima.

Ipak, posle asistencije Aleksandra Kolarova, pogodio je onu pravu mrežu za izjednačenje.

Činilo se da će utakmica biti završena tim rezultatom, ali da ne bude tako pobrinuo se Markus Tiram u petom minutu nadoknade.

Bašakšehir je u istoj grupi bio ubedljiv na gostovanju austrijskom Volfsbergeru, sa 3:0.

Do 73. minuta bilo je 0:0, a tada je Nemanja Rnić skrivio jedaneasterac, dobio drugi žuti karton i praktično gurnuo svoj tim u ponor.

Domaći tim je nakon gola „s kreča“, primio još dva.

Duel bivših šampiona Evrope u Glazgovu između Rendžersa i Porta pripao je „policajcima“, koji su slavili sa 2:0.

Posle poluvremena u kom su mreže mirovale, domaći su za pet minuta nokautirali portugalski tim.

Alfredo Morelos je u 69. minutu prvo pogodio za erupciju na „Ajbroksu“, da bi u 73. asistirao iskusnom Stivenu Dejvisu za konačan rezultat.

Treba pomenuti da Stiven Džerard radi dobar posao na klupi škotskog velikana.

Fejnord i Jang Bojs su grupi Rendžersa i Porta podelili bodove (1:1).

U Portugalu je Bešiktaš poražen od Brage sa 3:1, dvostruki strelac za domaće bio je Paulinjo.

Kod istanbulskih crno-belih šansu nije dobio Adem Ljajić, koji je susret na „Municipalu“ odgledao s klupe.

Vulvsi su u drugom susretu ove grupe slavili protiv Slovana iz Bratislave sa 1:0.

Gol odluke postigao je Raul Himenez u drugom minutu nadoknade.