PARTIZAN NA ISPITU Rezultat AZ Alkmara ne ide na ruku crno-belima

Badu (levo) obeležio je susret u Kazahstanu (FOTO: Europa League )

U četvrtom kolu grupe L Lige Evrope, u kojoj je i Partizan, AZ Alkmar je bio ubedljiv na gostovanju kazahstanskoj Astani (5:0).

Goleadu na „Astana areni“ otvorio je i zatvorio neverovatni Majron Boadu.

Osamnaestogodišnji napadač Alkmara bio je strelac u 29. i 77. minutu, Fredrik Midtsjo zatresao je mrežu u 52, a Osama Idrisi pet minuta kasnije i to posle asistencije Boadua.

Pantelis Hacidijakos postigao je efektan gol minut pre nego što je Boadu zaokružio nov ubedljiv trijumf svog tima nad Astanom.

Pre dve nedelje u Holandiji bilo je čak 6:0.

Ovakav rezultat sigurno ne raduje Partizan, koji se s holandskim timom bori za drugi krug LE.

Alkmar ima osam bodova, prate ga Mančester junajted sa sedam i Partizan s četiri uz utakmicu manje, dok je Astana bez bodova.

Crno-beli ovog četvrtka od 21 čas gostuju Junajtedu.

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORT FOKUS Andrej Pavlović: Football Manager mi je promenio život, hvala FK Bežanija i Luki Joviću