KOSTIĆ KAO RONALDINJO Maestralan gol Srbina, tandem za 7+ Sevilje

(FOTO: Printscreen)

Ajntraht iz Frankfurta poražen je u Liježu od Standarda (2:1), a utakmicu je obeležio Filip Kostić sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Belgijski i nemački tim izjednačeni su po broju bodova posle četvrtog kola, pa će se do kraja boriti za drugu rundu Lige Evrope.

Posle „nule“ na poluvremenu, poveli su domaći u 56. minutu preko Zinja Vanhijzdena, koji je posle kornera zatresao mrežu Ajntrahta.

Desetak minuta kasnije, spektakl – režiser Kostić.

Fenomenalno je izveo slobodan udarac, u maniru brazilskog velemajstora Ronaldinja, ali sa srpskim šmekom – 1:1!

Bio je to prvi gol direktno iz slobodnog udarca nekog igrača Frankfurta u LE još od 2013. godine.

Činilo se da će ekipa iz grada na Majni bodom doći korak od plasmana u naredni krug LE, ali Standard je slavio golom u nadoknadi.

Totalnu dekoncentraciju gostujućih igrača nakon duge lopte i skoka Obija Oularea, iskoristio je Maksim Lestijen.

U istoj grupi, u sredu su Gimaraeš i Arsenal takođe odigrali 1:1, uz veoma lep pogodak „makazicama“ portugalskog tima.

U grupi A, Sevilja je savladala Didelanž u Luksemburgu sa 5:2, a APOEL slavio kod kuće protiv Karabaga nakon preokreta (2:1).

Tri gola Munira El Hadadija i dva Munasa Dabura nosili su španski tim do četvrte pobede u isto toliko utakmica u LE.

Sjajni tandem Sevilje je u razmaku od 17. do 36. minuta postigao čak četiri gola, po dva svako od njih.

Treba pomenuti da je Dabur asistirao El Hadadiju kod prvog gola.

„Petardu“ je zapalio španski napadač, da bi domaći preko dvostrukog strelca Danela Sinanija, ublažili poraz.

Na Kipru je „srpski“ APOEL gubio na poluvremenu od azerbejdžanskog kluba, ali u poslednjoj trećini susreta stigao je do pobede.

Poveli su gosti preko Maksima Medvedeva u uvodnom delu susreta, a na isteku pola časa asistirao je Uroš Matić, a poravnao Lukas.

Prvi trijumf domaćima u ovosezonskoj grupnoj fazi Lige Evrope doneo je kapiten Nikolas Joanu dva minuta pre kraja.

Za APOEL su, pored Matića, svih 90 minuta na terenu proveli Vujadin Savić i Andrija Pavlović.

Sergej Milinković-Savić odigrao je celu utakmicu za Lacio u porazu od Seltika u Rimu, kao i Nikola Maksimović za Hetafe, koji je izgubio od Bazela u Švajcarskoj.