JUNAJTED PAO PRED SRBIMA Violinista Rukavina presudio „đavolima“!

Rukavina među zaslužnima za veliku pobedu Astane (FOTO: George Wood/Getty Images)

Astana je ostvarila prvu pobedu ove sezone u Ligi Evrope, a pred kazahstanskim timom pao je veliki Mančester junajted (2:1).

U grupi L u kojoj je i naš predstavnik Partizan, klub iz Nursultana savladao je „đavole“, doduše njihov rezervni sastav, ali…

To ih nije sprečilo da povedu već u desetom minutu, kad se Luk Šo oslobodio čuvara na desnoj strani, te ostavio loptu Džesiju Lingardu.

Sjajni vezista je preciznim udarcem s nekih 17-18 metara, po zemlji, o stativu, savladao Nenada Erića.

Do kraja poluvremena gledali smo posed Junajteda, koji je u finišu preko Mejsona Grinvuda mogao da udvostruči prednost.

Ipak, Srbin s kazahstanskim pasošem na golu Astane odlično je reagovao.

U nastavak je bolje ušao domaći tim, koji je u periodu od 55. do 62. minuta uspeo da preokrene rezultat na „Astana areni“.

Prvo je Roman Murtazajev uposlio Romana Murtazajeva, a ovaj iskosa s desne strane poslao loptu u suprotan ugao gola Li Granta.

Taj pogodak izazvao je pravu erupciju na tribinama, koja je „pogurala“ Astanu do prednosti koji minut kasnije.

Sergej Knižičenko uputio je pas na desnu stranu ka Antoniju Rukavini.

Srpski internacionalac snažno i oštro je centrirao, a loptu u svoj gol smestio Dišon Bernard – 2:1 za domaće.

Zasvirao je violinu, a nije ni slutio da je odsvirao i kraj Junajtedu!

Petnaestak minuta pre kraja, Runar Sigurjonson mogao je da potvrdi pobedu, ali bio je zamalo neprecizan. Umalo da domaće stigne kazna.

Na scenu je stupio Erić, iskusni čuvar mreže (37) iz Požege, koji je u stotinjak sekundi dvaput sjajno intervenisao!

Odbranio je šut Anhela Gomesa, pa Grinvudov pod prečku, što je publika proslavila kao da je njihov tim postigao gol.

Jednostavno, juniori Junajteda nisu mogli kroz defanzivnu liniju Astane, koja je izdržala nalete, za veliko slavlje na kazahstanskih -22!

Naravno, mora se uzeti u obzir da je prosek startne postave „đavola“ bio svega nešto više od 20 godina, ali ostaje zapisana pobeda!

U drugom susretu ove grupe, od 18.55 sastaće se AZ i Partizan.

GRUPA L

Astana – Mančester junajted 2:1 (0:1)
(Šomko 55, Bernard 62. /autogol/ – Lingard 10)

18.55 AZ Alkmar – Partizan

OBAVEZNO POGLEDAJTE AS Roma – Napoli 2:1 | Kolarov promašio penal, kako izgleda VAR uživo, Zaniolo novi Toti