NI „D“ OD DERBIJA Siti razbio Junajted i već razmišlja o finalu

Još uvek ima nade za Mančester siti (GOTO:Steele/Getty Images)

Mančester siti je slavio u gradskom derbiju Mančestera, jer je u gostima savladao Junajted sa 3:1 u prvom meču polufinala Liga kupa.

Revanš je 29. januara na „Etihadu“ ali bi taj duel u plavom delu Mančestera mogao vrlo lako da bude samo formalnost.

Siti je na Old trafordu završio ogroman deo posla i sa tri pogotka u prvom poluvremenu otvorio vrata finala Liga kupa. Uzvratili su „crveni đavoli“ tek toliko u nastavku, nedovoljno da izbegnu poraz pred svojim navijačima.

U drugom delu zaigrao je i Nemanja Matić zamenivši Lingarda u 46. minutu.

Ulog je bio jasan, pa se ni Ole Gunar Solskjer ni Pep Gvardiola nisu štedeli…

Izveli su najjače adute na teren, ali je razlika u kvalitetu razbila žar gradskog derbija. I španski stručnjak može da se pohvali sa tri uzastopna slavlja na „Teatru snova“ u svim takmičenjima!

Poveo je Siti već u 17. minutu majstorijom Bernarda Silve. Sjajni Portugalac je ušao malo u sredinu i sa nešto više od 20 metara fantastično pogodio dalji ugao.

Tek što je prošlo pola sata igre, na semaforu je zasijalo 0:2. I opet je u centru pažnje bio Bernardo. Ovaj put je dodavanjem pocepao odbranu Junajteda i pronašao Mareza, on je lako zaobišao De Heu i zatresao nebranjenu mrežu.

Koliko je očajna bila odbrana domaćina svedoči scena iz 39. minuta. De Brujne je driblingom bacio Džonsa na travu i De Hea mu je odbranio šut iskosa sa leve strane, ali je lopta pogodila Pereiru i završila iza leđa španskog golmana.

Sve što je Junajted dobro uspeo da uradi viđeno je u 70. minutu. Grinvud je izbacio Rašforda i on je pogodio donji levi ugao za konačnih 1:3.

Drugi polufinalni par Lige kupa čine Lester i Aston Vila. Njihov prvi duel na programu je u sredu od 21. Revanš će igrati 28. januara.