MOŽE I BEZ LEVE Bajern jedini maksimalan, konačno Kutinjo

Do kraja sezone Flik, a onda stiže poznati nemački stručnjak (FOTO: Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images)

Bajern Minhen je pobedio Totenhem u poslednjem kolu grupe B (3:1), i tako postao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u LŠ ove sezone.

U utakmici za uživanje, bez rezultatskog značaja, i bez najboljih strelaca obe ekipe, bolji je bio Bajern.

Nemački šampion je zabeležio svih šest pobeda u grupnoj fazi Lige šampiona i tako postao jedina ekipa kojoj je to pošlo za rukom ove sezone.

Sve je počelo od 14. minuta i Kingslija Komana. Francuz je bio strelac, a mladi Sasenjon izjednačio šest minuta kasnije. Velika nada engleskog fudbala je postala najmlađi strelac „pevaca“ u istoriji Lige šampiona.

Pred kraj poluvremena Tomas Miler je postigao 44. gol u takmičenju za 2:1, a Filipe Kutinjo je bio zadužen za najlepši trenutak na meču.

Udarac iz daljine u njegovom stilu u 64. ostavio je Gazanigu nemoćnog za konačnih 3:1.

Luka Jović je konačno dobio šansu u prvoj postavi Reala.

Igrao je 87 minuta protiv Briža, u utakmici u kojoj je „kraljevski klub“ pobedio 3:1.

Rodrigo, Vinisijus i Modrić su bili strelci, a Jović je imao odličnu šansu u prvom poluvremenu.

PSŽ je u istoj grupi razbio Galatasaraj 5:0. Raspoložena je bila trojka Kavani-Mbape-Nejmar, a kasnije se pridružio i Kavani.

I zaista, Parižani deluju moćno kada im se igra. Mbape je pored gola zabeležio i dve asistencije, a pogodio je i Sarabija.

U grupi D je Atletiko rutinskom pobedom obezbedio plasman u osminu finala.

Pala je Lokomotiva 2:0. U prvih 17 minuta „jorgandžije“ su imale dva penala. Prvi je promašio Kiran Tripije u 2. minutu, a 15 minuta kasnije je siguran bio Feliks.

Pobedu je potvrdio Felipe nakon kornera u drugom poluvremena.

Juventus je u Nemačkoj pobedio Leverkuzen 2:0 zahvaljujući golovima Ronalda i Iguaina.