POČELA JE LIGA ŠAMPIONA! Inter u 90+2 sprečio veći kiks, Lion žali

Kiks Intera na startu LŠ (FOTO: Emilio Andreoli/Getty Images)

Počela je Liga šampiona! Inter je ugostio Slaviju iz Praga, dok je Lion igrao sa Zenitom. Rezultati su bili isti – 1:1.

Inter je na „Đuzepe Meaci“ dočekao češku ekipu u utakmici u kojoj je imao imperativ pobede.

A razlog je prost – osim ove dve ekipe u grupi F su još Dortmund i Barselona.

Počeli su ofanzivno „neroazuri“, pretili preko De Fraja i Lautara Martineza, ali bezuspešno. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0. Nastavak je doneo šok!

MILOJEVIĆ PRED BAJERN: Nikoga se ne plašimo, to smo već dokazali

Slavija je povela golom Petera Olajinke u 66. minutu i potpuno zagospodarila terenom. Nakon vodećeg pogotka nizale su se šanse ekipe iz Praga, ali promene rezultata nije bilo.

Inter je delovao prilično loše u drugom poluvremenu, bez prave ideje kako da ugrozi gol protivnika.

Međutim, u drugom minutu nadoknade Sensi je sjajno izveo slobodan udarac. Pogodio je prečku, Barela je posle odbitka uhvatio volej za izjednačenje.

Bilo je to sve od Intera, čiji navijači nemaju puno razloga za zadovoljstvo nakon prvog kola Lige šampiona.

U Francuskoj je na „Žerlanu“ Lion dočekao ruski Zenit, koji je kao kapiten predvodio Branislav Ivanović.

Lion je u prvom delu igre imao inicijativu, ali je falio završni udarac.

Međutim, pred kraj prvog poluvremena, Zenit je poveo. Odličan dupli pas su odigrali Azmun i Dzijuba i Iranac je postigao gol za 0:1.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, ali vođstvo tima iz Sankt Petersburga nije dugo trajalo. Memfis Depaj je prošao po levoj strani, i u šesnaestercu ga je faulirao Ozdoev. Najstrožu kaznu u 50. minutu izveo je upravo Holanđanin – i izjednačio na 1:1.

U nastavku utakmice Lion je napadao, imao čak 10 šuteva ka protivničkom golu, ali uzalud. Odbrana, čija je najjača karika Ivanović, nije posustajala, pa je slađi bod otišao u Rusiju.

U grupi G su još Benfika i Lajpcig, a njihov meč je na programu u 21 čas.