ZVEZDA ZA LIGU ŠAMPIONA Sudija i sumnjiv penal sprečili pobedu

Gol Pavkova za prednost, pa nažalost povreda (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda – Kopenhagen 1:1 u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvak Srbije zaslužio je mnogo više na svom terenu.

Krenula je Zvezda „jako“, žargonski rečeno! Bez ikakvog ustezanja napala je danskog šampiona, u nameri da što pre zatrese mrežu.

Istina, to je učinila u samom finišu poluvremena koje je, bez premca, najbolje odigrala ove sezone. I, kao po običaju, obeležio ga je Milan Pavkov, za pesmu na Marakani.

Delovalo je da je Zvezda jednostavno bolja od rivala. Igrala je disciplinovano sa jasnom namerom šta želi u skoro svakom potezu.

Bila je to prava evropska partija Vladana Milojevića i njegovih pulena! U svakom smislu – zategnuto, dinamično, borbeno, na rezultat.

I imala je rezultat sve do samog finiša. Tada na scenu stupa sudija Lopez Martins. Portugalac je video penal za Kopenhagen, za izjednačenje, a minut kasnije na drugoj strani ostao je nem.

Najblaže rečeno – diskutabilne odluke, a možda i nešto više! Na kraju 1:1, iako je Zvezda sigurno zaslužila daleko više prema prikazanom! Daleko više!

Nije mogao Milojević da računa na Bena koga izuzetno ceni i koji mu je uvek vraćao u velikim utakmicama, pa je šansu dobio Aleksa Vukanović.

I odlično je krenuo snažni napadač koji je delovao po desnom krilu. Već u uvodnoj fazi je zadavao probleme gostima i iznudio dva faula u opasnoj zoni.

Posle prvog je kapiten Marin sa distance tukao pod prečku i naterao Gritebusta na paradu, dok je posle drugog bezopasno centrirao.

Još jedan veoma dobra partija kapitena Marina (FOTO: Starsport)

Kopenhagen se opredelio za duge lopte, kojima je sa svoje polovine tražio vrlo snažnog N’doja. Upravo je on bio najveći izazov za crveno-belu odbranu, a na sličan način mu je „odgovarao“ potonji heroj Pavkov.

I odbrana je bila kao sat u najvećem delu meča. Sigurnost i smirenost, uz pravovremeno presecanje dodavanja, demonstrirao je Degenek u 13. minutu. Delovao je vrlo, vrlo dobro u tandemu sa Milunovićem.

To se može reći i za Jovančića i Kanjasa, koji su u velikoj meri kontrolisali sredinu uz minimalne greške.

Kad smo već kod Kanjasa… Dobro je povukao Gobeljić, još bolje ga španski vezista pronašao i usledio je centaršut koji je Pavkov sa 12-13 metara pretvorio u još jednu priliku.

Dosta je agilan bio Zvezdin univerzalac kome je ove sezona uloga desni bek.

Ponavljao se u ofanzivi sa nekoliko upotrebljivih centaršuteva… Dopunjavali su se Vukanović i on, i činili da levi bok bude nešto zapostavljeniji u prvom delu prvog poluvremena.

Daleko više od igre imala je Zvezda! Toliko da je često stvarala i paniku u šesnaestercu danskog prvaka.

Odlična igra Zvezde u prvom poluvremenu (FOTO: Starsport)

Aktivirali su se i Ivanić i Rodić, a uzdasi su se prolomili Marakanom u 25. minutu. Posle prekida se lopta odbila do Jovančića koji je sa distance šutirao malo pored stative. Ipak, sudija Lopez Martins je na asistenciju pomoćnika svirao ofsajd u kome su bila dvojica domaćih igrača prilikom pomenutog udarca.

Videlo se i koliko se Gobeljić uželeo igre, delovalo je kao da trči na „baterije“, pa je u 29. minutu i on oprobao šut iskosa sa desne strane.

Konstantno je vrebela opasnost po Dance i onda novi uzdasi crveno-belih, jer je Marin naciljao gornji desni ćošak i bio malo neprecizan.

U sličnom ritmu se bližio odmor i onda neverovatna situacija! Ndoje je sa obe ruke uhvatio loptu u vazduhu koja je išla u aut i sudija je samo pokazao da se igra nastavi. Iz auta za domaćina. Bez kartona za Ndojea – nestvarno!

Portugalac je prevideo i čist faul Zeke nad Ivanićem, i to vrlo oštar, a to bi kapitenu Kopenhagena bio drugi žuti karton. Vrlo čudan kriterijum uspostavio je Lopez Martins, što nije sprečilo vođstvo crveno-belih.

Pavkov se, u svom maniru, najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju i uz pomoć Nelsona čudnom putanjom poslao loptu pod prečku!

Za 1:0 i erupciju oduševljenja na Marakani!

Sjajan gol Pavkova protiv Kopenhagena (FOTO: Starsport)

Na žalost domaćina, čudesni Pavkov je već na pauzi morao da završi meč.

Zadnja loža ga je mučila od drugog minuta, nije više mogao i mesto je ustupio Boaćiju koji je preuzeo „rvanje“ sa odbranom Danaca.

Krenuo je Kopenhagen ofanzivnije u nastavku… Već posle tri minuta je Fišer opasno šutirao pored stative.

Nedugo zatim opet je došlo vreme da Marin pokaže klasu. Često se igra fudbala kapiten Zvezde i pravo je uživanje gledati sve što radi na terenu.

Tako je uz minijature na desnoj strani pronašao Boaćija na drugoj stativi odakle je glavom poslao loptu u spoljni deo mreže.

Malo je nedostajalo da zasija 2:0 na semaforu… Imao je i Ivanić solidan pokušaj u 56. minutu, dok je Degenek morao da podigne opreznost zbog žutog kartona. Posle vrlo sličnog faula Zeka nije dobio opomenu koja bi značila isključenje u finišu prvog poluvremena.

Nastavio je Marin da se igra i da deli lopte kao na igrici… I kao da je njegovim saigračima bilo potrebno vreme da dođu do daha i opet zaigraju kao u prvom delu.

Ivanić je maestralno izbacio Marina po levom krilu u 79. minutu, on je zavrnuo loptu u sredinu odakle je Boaći neprecizno šutirao iz prve. Uzvratili su ubrzo gosti iskosa sa desne stran preko Ndoja, takođe neprecizno.

I onda sudija iz Portugala stupa na scenu. Duel Jovančića i Pepa je okarakterisao kao penal, iako je delovalo da se rezervista Kopenhagena teatralno bacio.

Reakcija Vladana Milojevića i kiseo osmeh nakon sumnjive sudijske odluke (FOTO: Srdjan Stevanović/Getty Images)

Momentalno je Martins pokazao na belu tačku odakle je Vind poslao loptu u mrežu za 1:1.

Brojni protesti crveno-belih nisu urodili plodom, a minut kasnije hteli su da „zgrome“ glavnog arbitra. Ben je bio oboren u kaznenom prostoru prilikom dodavanja sa leve strane i ovaj put nije bilo najstrože kazne, a moglo je da bude – i te kako!

Tako je Zvezda, uz sudijske asistencije, ispustila pobedu i na revanš za sedam dana u Kopenhagen odlazi bez zasluženog plena.

CRVENA ZVEZDA – KOPENHAGEN 1:1 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić.
Gledalaca: 40.812.
Sudija: Lopez Martins (Portugal).

Strelac: Pavkov u 44. za Crvenu zvezdu, a Vind u 84. minutu (penal) za Kopenhagen

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 65. Žander) – Kanjas, Jovančić – Vukanović (od 76. Ben), Marin, Ivanić – Pavkov (od 46. Boaći).
Kopenhagen: Gritebust – Varela, Papajanopulos, Nelson, Ovijedo (od 72. Bengtson) – Holse, Zeka, Stage, Fišer (od 64. Pep) – Vind, Ndoje.

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?

OBAVEZNO POGLEDAJTE Bjelica: Amerikance 2002. sam prespavao… Drugi smo na kladionici? Može neki tiket da se odigra

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!