ODLIČNIH 2:2 Degenek i Garsija za Zvezdinih pola koraka bliže LŠ!

Zvezda je donela bodove protiv Jang Bojsa, u Beogradu za dodatne (FOTO: FK Crvena zvezda)

Odigrali su Jang Bojs i Crvena zvezda 2:2 u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona, pa se srpski šampion zadovoljan vraća u Beograd.

Crveno-beli su pokazali da su u najmanju ruku ravnopravan rival sa najboljim timom Švajcarske, pred revanš 27. avgusta.

Vladan Milojević šansu od prvog minuta ukazao je Mateu Garsiji, koji mu je u potpunosti uzvratio poverenje.

Utakmica je počela s dva prekida za domaće, koja je Borjan lako rešio, da bi nedugo zatim i Zvezda napala, a Kanjas bio neprecizan s distance.

U sedmom minutu, domaći su poveli.

Fon Balmos je ispucao loptu, Nsame je dobio skok duel s Ivanićem i glavom spustio je prosledio pred kazneni prostor crveno-belih.

Iz drugog plana sjajno se između štopera našeg kluba ubacio Asale, koji je šutirao po sredini, a lopta je za koji centimetar prošla ispod ruku Borjana… 1:0.

Nakon petnaestak minuta igre, Zvezda se oslobodila pritiska, a Rodić je izborio i prvi korner, nakon kog je usledilo izjednačenje.

Marin je izveo udarac iz ugla, a Degenek sjajno skočio i praktično lobovao celu odbranu i golmana domaćih za 1:1!

Degenek proslavlja gol s navijačima Zvezde u Bernu (FOTO: Meridian sport)

Koji minut kasnije, Garsija je veoma dobro šutirao van kaznenog prostora, ali Fon Balmos je ukrotio tu loptu.

Pred sam istek pola časa igre, dve šanse za domaćina.

S dve fantastične odbrane, heroj iz Kopenhagena, Milan Borjan, sprečio je vođstvo Jang Bojsa.

Prvo je na gol liniji zaustavio šut Ngamaleua, a onda sjajnom paradom i projektil Pereire s dvadesetak metara!

Kapiten Marin je u 36. minutu promašio zicer nakon odličnog proigravanja Garsije, kad je njegov šut iskosa s leve strane na gol liniji stigao Luštenberger.

Boaći je za korak zakasnio nedugo nakon toga… Fenomenalno je igrala Zvezda u završnici poluvremena!

Odmah u narednom napadu, ponovo je Borjan spasao svoj tim, Ngalameu je zaustavljen u nameri da zatrese mrežu.

Domaći su bili veoma grubi, pa su u poslednjih desetak minuta prvog dela zaradili dva kartona.

Posle 45 minuta na semaforu je pisalo 1:1, zadovoljavajuć rezultat pred nastavak za šampiona Srbije, koji je pokazao da na ovoj utakmici može i više od toga.

Garsija na debiju približio Zvezdu Ligi šampiona (FOTO: FK Crvena zvezda)

Već 120 sekundi nakon “velikog odmora”, Zvezda je došla u vođstvo.

Posle duge akcije na sredini, Ivanić je poslao pas u prazan prostor na desnoj strani za Gobeljića, koji je brzo centrirao po zemlji u sredinu šesnaesterca.

Boaći je propustio loptu koju je na drugoj stativi desnom nogom pokupio Garsija i postigao prvi gol za crveno-bele već na debiju – 2:1 za Zvezdu!

Marin je pokušao iz slobodnog udarca neposredno nakon preokreta, ali snažan šut završio je preko gola.

Jang Bojs je preuzeo inicijativu, ali bez šansi, da bi tek što je prošao jedan čas igre Zvezda zapretila nakon kornera, kad je iz drugog plana šutirao Rodić.

Nastavili su domaći s napadima, Asale je promašio zicer, pa je Borjan skinuo šut Ejbišera.

Iskusni napadač Gijom Oro je ušao u igru 20 minuta pre kraja, Bojsi su krenuli na sve ili ništa.

U 75. minutu, usledila je diskutabilna situacija, koju je presudio VAR, tehnologija koja je prvi put u istoriji korišćena na utakmicama crveno-belih.

Penal za domaćina, koji je sigurno izveo Oro – Borjan u jednu stranu, lopta u drugu… 2:2.

Upravo je Oro imao priliku da donese vođstvo Jang Bojsu, ali je pet minuta pre kraja Gobeljić s gol linije izvukao loptu…

U samoj završnici dve šanse za domaće, posle ubacivanja sa strane.

Prvo je Asane šutirao pored gola sa par metara, a potom pokušaj Oroa glavom odlazi tik pored stative…

Poslednji je što se Zvezde tiče zapretio Ivanić nepreciznim udarcem van kaznenog prostora, da bi mu se revanširao Fasnaht.

Na kraju je ostalo 2:2 i crveno-beli, kad se podvuče crta, mogu biti izuzetno zadovoljni pred revanš na stadionu „Rajko Mitić“ za šest dana.

JANG BOJS – CRVENA ZVEZDA 2:2 (1:1)

Stadion: „Švajcarska“, Bern
Gledalaca: 31.120

Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Strelci: Asale u 7. i Oro u 76. minutu (jedanaesterac) za Jang Bojs, a Degenek u 18. i Garsija u 46. minutu za Crvenu zvezdu

Žuti kartoni: Ensame, Ebišer, Siero (Jang Bojs), Žander (Crvena zvezda)

JANG BOJS: Fon Balmos, Zesiger, Siero (od 57. Fasnaht), Engamaleu, Asale, Ensame, Ebišer (od 73. Oro), Garsija (od 67. Janko), Luštenberger, Lotomba, Martins Fereira

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić, Kanjas, Ivanić, Marin, Garsija (od 55. Žander), Vukanović (od 85. Petrović), Boaći (od 77. Tomane)

NE PROPUSTITE Tadija Dragićević: Raduljica će ‘pokidati’ na Svetskom! Jokić i Bogdan lideri | Meridian TV uživo

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?