TRI PENALA TADIĆA, EVROGOL MATIĆA Kluž srušio Seltik, Rusi Porto!

0
Dušan Tadić 2/3 s bele tačke (FOTO: AFC Ajax)

Uzbudljivo veče u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona podarili su nam, uz našu Crvenu zvezdu, Dušan Tadić, Kluž i Krasnodar.

PAOK je preko Dijega Bisesvara poveo u Amsterdamu, nakon čega je sviran penal za domaće.

Kapiten Tadić je loše šutirao i dozvolio Aleksndrosu Pakahalosu da se istakne.

Još jedan penal za domaće i – opet je Tadić uzeo loptu, sad je pogodio za 1:1.

Nikolas Taljafiko postigao je gol za vođstvo „kopljanika“, da bi sudija Kreg Poson još jednom pokazao na belu tačku za domaće…

I još jednom je pogodio Tadić!

Do kraja su hrabri gosti samo uspeli da ublaže poraz.

Dva bivša šampiona Starog kontinenta moraće da se zadovolje evntualnim igranjem u Ligi Evrope.

Bolji od Seltika i to u sred Glazgova bio je rumunski Kluž, koji se dva puta vraćao iz mrtvih preko Bilela Omranija.

Na kraju su Škoti morali da jure pobedu i u šestom minutu sudijske nadoknade „hladan tuš“ – hladnokrvni George Tukudejan lobovao je Skota Bejna za 4:3!

Poslednja prepreka Kluža ka LŠ je Slavija iz Praga.

Šok i na stadionu „Dragao“, gde je Krasnodar dao tri gola domaćima za svega 34 minuta!

Time su utabali sebi put ka pobedi od 3:2, uz briljantnu partiju produkta njihove škole, Šapija Sulejmanova.

Devetnaestogodišnjak je bio dvostruki strelac, čime je svom klubu obezbedio dvomeč s Olimpijakosom.

Oli je s dva gola u drugom poluvremenu poslao Robinja, Gaela Klišija i ekipu u LE.

Jedanaesterac za drugi gol crveno-belih iznudio je naš Lazar Ranđelović.

Karabag je bio na pragu senzacije protiv APOEL-a nakon 2:1 na Kipru, ali mlađi brat Matić, Uroš, sprečio je iznenađenje.

Evrogolom u 68. minutu doneo je svom timu pobedu od 2:0 i plasman u plej-of!

Tamo ih čeka, ni manje ni više, Ajaks.

Maribor je bio nedorastao rival Rozenborgu, koji je ostvario duplu pobedu nad Slovencima.

Dinamo iz Zagreba je lakim pokerom u Mađarskoj protiv Ferencvaroša zakazao okršaj upravo s Norvežanima.

Posle 1:0 kod kuće Klub Briž je znao da jedan pogodak u Kijevu pravi ogromnu razliku.

Dali su Belgijanci taj gol, čekali da Dinamo počne da ih juri i u ludoj završnici izvukli 3:3 za nastavak kvalifikacija za LŠ.

Tamo će ih čekati LASK, koji je i u revanšu u Austriji savladao Bazel.

Nakon 2:1 u Švajcarskoj, kod kuće su ih pobedili sa 3:1.

LIGA ŠAMPIONA, TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA – REVANŠ MEČEVI

Karabag – APOEL 0:2 (0:1), prva utakmica 2:1
De Visenti 34, Matić 68.

Rozenborg – Maribor 3:1 (0:1), 3:1
Soderlund 53, Konradsen 61, 81 – Požeg 45.

Dinamo Kijev – Klub Briž 2:1 (1:1), 0:1
Bujalski 5, Šepelev 50 – Deli 38.

Ferencvaroš – Dinamo Zagreb 0:4 (0:1), 1:1
Ademi 16, Petković 47, Olmo 55, Gojak 79.

Ajaks – PAOK 3:2 (1:1), 2:2
Tadić 43. (penal), 85. (penal), Taljafiko 79 – Bisesvar 24, 90+3

LASK – Bazel 3:1 (0:0), 2:1
Petreta 59. (autogol), Gojginger 89, Frizer 94 – Ademi 80.

Olimpijakos – Bašakšehir 2:0 (0:0), 1:0
Semedo 55, Valbuena 78. (penal)

Kopenhagen – Crvena zvezda 1:1 (1:1), penalima 6:7

Seltik – Kluž 3:4 (0:1), 1:1
Forest 51, Eduard 61, Kristi 76 – Deak 27, Omrani 74. (penal), 80, Tukudean 90+8

Porto – Krasnodar 2:3 (0:3), 1:0
Ze Luis 57, Dijaz 77 – Viljena 3, Sulejmanov 12, 34.

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SRBIJA OSVAJA Pešić i Edin vas zovu da gledate Svetsko prvenstvo u Meridianu!

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?